Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pokalbiai liudija: Ukrainos politiką Volodymyrą Rybaką žiauriai nužudė rusų diversantai

Užpultas V.Rybakas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Volodymyras Rybakas
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Vietos politikas Volodymyras Rybakas, kurio sudarkytas kūnas buvo rastas netoli prorusiškų separatistų kontroliuojamo miesto rytų Ukrainoje, buvo daug kartų subadytas peiliu, trečiadienį pareiškė jo našlė, atpažinusi kūną. Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) paviešino įrašytus pokalbius, kuriuose rusų diversantai tariasi nužudyti V.Rybaką, o vėliau vietos separatistų vadui Viačeslavui Ponomariovui įsakoma atsikratyti lavonu.

Subadytas peiliu

Vietos tarybos nario Volodymyro Rybako, priklausiusio Ukrainos laikinojo prezidento Oleksandro Turčynovo provakarietiškai partijai „Batkivšyna“ („Tėvynė“), kūnas buvo rastas praeitą savaitgalį nuskandintas kartu su kito vyro lavonu upėje netoli Slovjansko miesto.

Tas šiurpus incidentas paskatino O.Turčynovą atnaujinti karinius veiksmus prieš separatistus, kuriuos jis kaltino nužudymu ir „žiauriais kankinimais“.

„Buvo daug peiliu padarytų žaizdų – buvo siaubinga“, – V.Rybako našlė Olena sakė žurnalistams pagrindiniame rytų regiono mieste Donecke po to, kai pamatė savo vyro kūną.

Tuo tarpu Separatistai neigė esantys kaip nors susiję su jo nužudymu.

Buvo daug peiliu padarytų žaizdų – buvo siaubinga

„Batkivšyna“ nurodė, kad V.Rybakas bus palaidotas penktadienį, kai Donecke bus atliktas skrodimas.

Dingo po ginčo su separatistais

V.Rybakas paskutinį kartą buvo matytas besiginčijantis su slepiamąsias uniformas vilkinčiais vyrais, mėgindamas priversti juos nuimti separatistų vėliavą nuo sukilėlių užimto pastato netoli Donecko.

Nors šio politiko nužudymo aplinkybės ir kaltininkai dar nebuvo išaiškinti, daugelis žmonių rytų Ukrainoje skundžiasi, kad nepritarimas separatistų siekiams tame regione gali užtraukti pavojų.

Pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje istoriją studijuojantis Denisas Mininas sakė, kad Ukrainos vėliavos spalvų – žydros ir geltonos – juostelė, užrišta ant jo kuprinės, gali sukelti jam didelių nemalonumų.

„Kai kurie iš tų prorusiškų vaikinų – labai agresyvūs. Kai jie pamato Ukrainos spalvas, jie gali pradėti jums grasinti ir sakyti, kad jus primuš“, – D.Mininas sakė naujienų agentūrai AFP.

Tačiau studentas pridūrė nebijantis grasinimų ir padėjęs trečiadienį organizuoti mitingą savo mieste prie Azovo jūros, kuriame per kruvinus susirėmimus praeitą savaitę žuvo trys separatistai.

Per tą mitingą apie tūkstantis vietos gyventojų susirinko išsakyti nepritarimo kaukėtiems promaskvietiškiems sukilėliams, užėmusiems vyriausybinius pastatus Mariupolyje ir kituose rytiniuose Ukrainos miestuose.

Milicijos saugomas Kijevo vyriausybės šalininkų mitingas praėjo taikiai.

Tarėsi, kaip atsikratyti lavono

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) paviešino pokalbius, kuriuose tariamasi nužudyti V.Rybaką.

Tarybos nario nužudyme tiesiogiai dalyvavo Horlivkos separatistas Igoris Bezleras ir Slovjansko meru pasiskelbęs Viačeslavas Ponomariovas.

SBU taip pat nustatė, kad prie V.Rybako  nužudymo prisidėjo Donecke veikianti separatistų grupė ir Rusijos specialiųjų pajėgų pareigūnai Igoris Strelkovas ir Igoris Bezleris.

Paviešintame pokalbyje I.Bezleris liepia sutvarkyti V.Rybaką, o tada separatistai ima kalbėtis, kaip atsikratyti lavonu.

„Slava, prašau išspręsk klausimą su lavonu. Kad jį iš čia greičiau išneštų. Ko jis ten guli, smirda...“, – I.Strelkovas sako V.Ponomariovui.

VIDEO: Separatistų pokalbis apie V.Rybako nužudymą
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min