Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Polanskio advokatai siekia nutraukti bylą dėl neteisėtų lytinių santykių

R.Polanskis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / R.Polanskis
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Romano Polanskio advokatai ketvirtadienį Kalifornijos teisme kovodami su kaltintojais vėl bandė įrodyti, kad dėl neteisėtų teisėjo veiksmų reikėtų atmesti kino režisieriaus 1977 metų kaltės pripažinimo pareiškimą dėl lytinių santykių su nepilnamete.

Tačiau kaltintojai Apeliaciniam teismui sakė, kad „Oskaro“ laureatas, kuris 1978 metais pabėgo iš Jungtinių Valstijų, o dabar yra laikomas namų arešto sąlygomis Šveicarijoje, pirmiausia turėtų grįžti į Los Andželą ir išklausyti nuosprendį, kaip anksčiau buvo nusprendęs vienas teisėjas. Tokių filmų kaip „Rozmari kūdikis“, „Kinų kvartalas“ ir „Pianistas“ , už kurį jis gavo „Oskarą“ kaip geriausias režisierius, kūrėjui gali grėsti dveji metai Kalifornijos kalėjime.

Apeliacinio teismo trijų teisėjų komisija sprendimą turi priimti per 90 dienų. Tarp galimybių yra prašymas žemesnės instancijos teismui iš naujo svarstyti bylos nutraukimą ar išvis nesiimti jokių veiksmų.

„Manau, kad šiuo metu jo galimybės pasiekti, kad byla būtų nutraukta, nėra geros“, – sakė gynybos advokatas ir Pepperdine'o teisės mokyklos dėstytojas Steve'as Cronas, kuris šioje byloje nedirba.

R.Polanskio advokatas Chadas Hummelas Apeliacinio teismo prašė ne nutraukti bylą, o nurodyti iš naujo nagrinėti įtarimus, kad vienas Los Andželo teisėjas, 1977 metais spręsdamas šią bylą, įsivėlė į „užkulisines machinacijas“.

R.Polanskis pripažino savo kaltę dėl neteisėtų lytinių santykių su 13 metų mergaite. Tuo metu Los Andželo aukštesnės instancijos teismo teisėjas Laurence'as Rittenbandas, kuris dabar jau yra miręs, nusiuntė R.Polanskį į kalėjimą atlikti psichiatrijos ekspertizės, ir šis ten praleido 42 dienas.

Per ketvirtadienio posėdį Los Andželo prokurorė Phyllis Asayama bandė įrodyti, kad R.Polanskis privalo grįžti į Jungtines Valstijas.

Kai jos buvo paklausta, ar Los Andželo prokurorai planuoja aiškintis įtarimus dėl neteisėtų teisėjo veiksmų, ji atsakė, kad klausimai dėl neteisėtų veiksmų gali būti sprendžiami tik režisieriui grįžus.

Pasak Ph.Asayamos, jei neteisėtų veiksmų tikrai buvo, R.Polanskiui gali būti skirta švelnesnė bausmė, bet kol kas viskas turi likti taip, kaip yra.

„(Polanskio) pozicijos šiandien yra tokios pačios kaip prieš 30 metų“, – sakė Ph.Asayama.  Anksčiau šiais metais R.Polanskio advokatai Los Andželo teisme buvo pateikę panašius argumentus dėl bylos nutraukimo, o teisėjas Peteris Espinoza sakė, kad tikrai buvo „žymių neteisėtų veiksmų“.

Tačiau gegužę P.Espinoza atsisakė nutraukti bylą ir nurodė, kad R.Polanskis visų pirma turi pasirodyti teismo salėje. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min