Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policija: Andersas Behringas Breivikas galėjo užnuodyti kulkas, kuriomis žudė žmones

Utojos saloje (Norvegija) dega žvakutės
„Scanpix“ nuotr. / Utojos saloje (Norvegija) dega žvakutės
Šaltinis: 15min
0
A A

Andersas Behringas Breivikas, praėjusį penktadienį šaltakraujiškai iššaudęs 68 žmones, per išpuolį galėjo naudoti „chemiškai patobulintą“ amuniciją, norėdamas užsitikrinti, kad kiekvienas paleistas šūvis bus mirtinas, teigia policija.

Kaip rašo dienraštis „Daily Mail“, 1,5 tūkst. puslapių manifeste, kuriame įtariamas žudikas atskleidžia savo politines pažiūras, neapykantą musulmonams ir aprašo pasiruošimą būsimiems išpuoliams, jis kalba ir apie planus kulkas užpildyti skystu nikotinu. Esą tai reikalinga tam, kad tuo atveju, jei kulkos pakirstas žmogus iškart nežūtų, jį nužudytų nikotinas.

Į kulką įlašinti 3–4 lašai šios cheminės medžiagos pavers ją mirtinu cheminiu ginklu.Žinoma, kad A.Behringas Breivikas per masines žudynes Utojos saloje naudojo vadinamąsias „Dum Dum“ kulkas, žiauriai suluošinančias sužeistuosius. Šias kulkas dar 1899 metais uždraudė Pirmoji Hagos Taikos Konvencija. Tačiau po kurio laiko buvo išrastos „užslėptos“ „Dum Dum“ kulkos, pagal išorinius parametrus nepažeidžiančios Hagos konvencijos.

Savo „manifeste“ šiais metais įtariamasis rašė: „Internetu iš kinų tiekėjo užsisakiau 50 ml 99 proc. grynumo skysto nikotino. Į kulką įlašinti 3–4 lašai šios cheminės medžiagos pavers ją mirtinu cheminiu ginklu. (...)  Nurodžiau Kinijos tiekėjui siuntinį atsiųsti per kurjerį mano bendrovės vardu, su papildomu įpakavimu ir žymomis, kad jame yra chemikalai.“

Pasak mokslininkų, mirtina nikotino dozė yra vos 1–2 lašai. Policijos atstovas Norvegijoje dienraščiui „Daily Mail“ sakė: „Mes dar turime išsiaiškinti, ar jis naudojo nikotiną. Atlikti toksikologiniai aukų kūnų tyrimai suteiks mums atsakymą. Tačiau išpuolių planavimas buvo toks kruopštus, kad mes baiminamės, jog jis galėjo naudoti chemikalus kulkoms užpildyti.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min