2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 01 02 /12:30

Policija apie vyro išpuolius Vokietijoje: jo tikslas – žudyti užsieniečius

Vokietijoje suimtas vyras, savo automobilį keliskart nukreipęs į Naujuosius metus sutinkančius žmones ir sužeidęs mažiausiai penkis pėsčiuosius, tarnybos antradienį nurodė, kad šis incidentas veikiausiai yra sąmoninga ataka prieš užsieniečius.
Vokietijos policija Hamburge
Vokietijos policija Hamburge / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Keturi žmonės buvo sužeisti vakariniame Botropo mieste, o dar vienas – netoliese esančiame Esene. 50 metų vairuotojas dar du kitus kartus mėgino rėžtis į pėsčiuosius šiuose dviejuose miestuose, bet žmonės sugebėjo išsisukti, nurodė policija.

„Šis vyras turėjo aiškių ketinimų žudyti užsieniečius“, – naujienų agentūra DPA citavo Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės aukšto rango saugumo pareigūną Herbertą Reulį.

Šios atakos prasidėjo tuojau po vidurnakčio, kai gatvėse buvo daug Naujuosius metus švenčiančių žmonių.

Kaip pranešama, 50-metis vairuotojas pirmiausiai mėgino rėžtis į grupę žmonių Botrope, bet nieko nekliudė. Vėliau jis nuvažiavo į miesto centrą, kur savo sidabro spalvos automobiliu „Mercedes“ įsirėžė į minią ir sužeidė keturis žmones.

Po to vyras nuvažiavo į Eseną, kur dukart mėgino suvažinėti pėsčiųjų ir vieną žmogų sužeidė, kol buvo sulaikytas policijos.

Vairuotojas, kurio tapatybė nebuvo atskleista, yra įtariamas mėginimu įvykdyti žmogžudystę. Policija nurodė, kad įtariamasis arešto metu išsakė pareiškimų, nukreiptų prieš užsieniečius. Kaip rodo pirminiai duomenys, jis anksčiau gydėsi dėl psichikos sutrikimo.

Policija nurodė įtariamąjį suimti

Vokietijos teisėjas nurodė suimti išpuolius prieš užsieniečius surengusį vyrą, pranešė policija.

Įtariamasis, kuris tikriausiai sąmoningai taikėsi į užsieniečius, liks arešte iki galimo oficialių kaltinimų pateikimo.

50 metų įtariamasis, vokietis iš Eseno, kaip manoma, anksčiau reikalų su policija nėra turėjęs.

Tarp sužeistųjų yra 46 metų sirė, patyrusi gyvybei pavojingų sužalojimų, ir vienas vaikas. Dalis sužeistųjų yra Sirijos ir Afganistano piliečiai.

Policija trečiadienį pranešė, kad teisėjas antradienio vakarą nurodė sulaikyti įtariamąjį, kol vyksta tyrimas dėl įtariamo mėginimo įvykdyti žmogžudystę.

Šis incidentas – jau ne pirmasis Vokietijoje, kai transporto priemonės panaudojama kaip ginklas.

Balandį vienas vokietis rėžėsi į minią Miunsteryje ir užmušė keturis žmones, o dar dešimtis sužeidė. Po šio išpuolio vairuotojas, keliomis savaitėmis anksčiau kreipęsis psichologinės pagalbos, nusižudė.

2016 metų gruodžio 19 dieną vienas tunisietis nukreipė sunkvežimį į žmonių pilną kalėdinę mugę Berlyne ir mirtinai sužalojo 12 žmonių. Atsakomybę už šią ataką prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“. Vairuotojas sugebėjo pasprukti iš įvykio vietos, bet vėliau buvo nušautas policijos Italijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min