Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 13, 15:02

Policija ir komandosai pradėjo didžiausios Brazilijos favelos puolimą

Brazilijos policijos pajėgos anksti sekmadienį pradėjo didelio masto puolimą, kurio tikslas – Rio de Žaneiro didžiausios favelos kontrolės perėmimas iš narkotikų prekeivių, kurie šį lūšnyną valdo pastaruosius 30 metų.
Operacija „Taikos šokas“ Rio de Žaneiro Rocinjos faveloje
Operacija „Taikos šokas“ Rio de Žaneiro Rocinjos faveloje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ši ilgai laukta operacija Rio de Žaneire, kuris pagal nužudymų skaičių pirmauja visoje šalyje, yra nuo 2008 metų vykdomos oficialios kampanijos už saugumo atkūrimą šiame mieste dalis. Kampanija vykdoma prieš 2014 metų pasaulio futbolo čempionatą ir 2016 metų vasaros olimpines žaidynes, kurias rengs Brazilija.

Karinio jūrų laivyno šarvuočių ir komandosų remiami kariai 6.10 val. Grinvičo (8.10 val. Lietuvos) laiku pradėjo veržtis į Rocinjos lūšnyną, kuriame gyvena 120 tūkst. žmonių.

Nuo operacijos „Taikos šokas“ pradžios praėjus pusvalandžiui dar nebuvo jokių pranešimų apie ginkluotus susirėmimus su narkotikų prekeiviais.

Operacijoje dalyvauja šimtai specialiųjų policijos pajėgų narių ir 200 karinio jūrų laivyno komandosų, šarvuočiai ir sraigtasparniai.

Policija taip pat įžengė į kaimyninę Vidigalo favelą.

Pareigūnai yra apskaičiavę, kad Rocinjoje, įsikūrusioje stačiame šlaite tarp dviejų turtuolių rajonų, yra maždaug 200 narkotikų prekeivių. Šis lūšnynas turi tapti jau 19-ąja nuo jų išvalyta favela.

Endeminis ir chroniškas miesto smurtas ilgą laiką temdė Rio de Žaneiro, kur tūkstantyje lūšnynų gyvena daugiau kaip 1,5 mln. žmonių, įvaizdį.

Antonio Bonfimas Lopesas, kuris dar vadinamas Nemu ir buvo vienas labiausiai ieškomų Rio de Žaneiro nusikaltėlių, praėjusią savaitę, rengiantis Rocinjos puolimui, buvo šiame rajone sučiuptas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min