02 04 /20:50

Per didžiausias šaudynes Švedijos istorijoje žuvo 10 žmonių

Švedijos centriniame Erebru mieste antradienį per šaudymo incidentą suaugusiųjų mokymo centre žuvo dešimt žmonių, pranešė policija.
Temos: 2 Švedija Šaudynės

Šios šaudynės – daugiausiai aukų pareikalavęs išpuolis šalies istorijoje.

„Šiandien žuvo apie 10 žmonių“, – žurnalistams pareiškė Erebru miesto policijos viršininkas Roberto Eidas Forestas, pridūręs, kad policija „dėl didelio sužeistųjų skaičiaus negali tiksliau nurodyti [žuvusiųjų] skaičiaus“.

Jis nepateikė jokios informacijos apie sužeistųjų skaičių.

„Tai siaubingas įvykis. Tai išskirtinis, košmariškas įvykis“, – sakė R.E.Forestas.

Policija neatskleidė jokios informacijos apie žuvusiųjų tapatybę ar amžių, taip pat nenurodė, ar jie buvo vidurinės mokyklos jauniems suaugusiesiems, kurioje įvyko šaudynės, mokiniai ar mokytojai.

Kelios žiniasklaidos priemonės pranešė, kad įtariamas šaulys nusišovė, tačiau policija šių pranešimų nepatvirtino.

„Įtariamas užpuolikas policijai nėra žinomas. Jis nesusijęs su jokia gauja“, – sakė R.E.Forestas, turėdamas omenyje tai, kad Švedijoje pastaraisiais metais padaugėjo mirtinų šaudynių ir sprogdinimų, susijusių su gaujų smurtu.

„Kitų išpuolių nelaukiame“, – pridūrė R.E.Forestas.

Anksčiau buvo skelbta, kad per šį šaudymo incidentą buvo sužeisti penki žmonės.

Policija antradienio vidurdienį paragino vietos gyventojus nesiartinti prie centro, nes čia vykdoma didelio masto operacija.

Po 14 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku atnaujintame pranešime policija pabrėžė, kad „pavojus nesibaigė. Visuomenė PRIVALO laikytis atokiau“.

„Mokykloje įvyko šaudymas. Buvo pašauti keturi žmonės. Sužeidimų mastas neaiškus. Operacija tęsiasi“, – sakoma policijos pranešime, kuris po kelių minučių buvo papildytas ir jame buvo nurodyta, kad buvo sužeistas penktas asmuo.

Vienas iš penkių sužalotųjų per šaudynes suaugusiųjų mokymo centre Švedijoje yra įtariamas užpuolikas, vėliau antradienį pranešė policija.

Vėliau vietos policija pranešė, kad išpuolis pareikalavo dešimties gyvybių. Policijos žiniomis, tarp dešimties žuvusiųjų yra ir įtariamas žudikas.

Išpuoliai reti

Išpuoliai mokyklose yra palyginti reti Švedijoje, nors šalyje šaudynės ir sprogdinimai, susiję su gaujų smurtu, per kuriuos kasmet žūsta dešimtys žmonių, nėra naujas reiškinys.

VIDEO: Šaudynės Švedijoje: sužeisti penki asmenys

Įvykio vietoje užfiksuotuose vaizduose matyti daug greitosios pagalbos ir policijos automobilių.

Detalesnė informacija apie sužeistųjų būklę kol kas nėra skelbiama.

Erebru yra maždaug už 200 km į vakarus nuo Stokholmo.

Nusikaltimas pradėtas tirti kaip „pasikėsinimas nužudyti, padegti ir ginklų panaudojimas sunkinančiomis aplinkybėmis“.

Padėtis vertinama kaip labai rimta

AFP/„Scanpix“ nuotr./Šaudynės Švedijos suaugusiųjų mokymo centre
AFP/„Scanpix“ nuotr./Šaudynės Švedijos suaugusiųjų mokymo centre

15 val. 30 min. vietos (16 val. 30 min. Lietuvos) laiku policija planavo surengti spaudos konferenciją.

Bulvarinis laikraštis „Expressen“ pranešė, kad įtariamasis šaulys nusišovė, tačiau policija šios informacijos nepatvirtino.

Dienraščiai „Expressen“ ir „Aftonbladet“ taip pat pranešė, kad įvykio vietoje buvo apšaudyti pareigūnai.

Policija pranešė, kad saugumo sumetimais buvo užrakinti aplinkinių mokyklų ir minėto mokymo centro mokiniai.

Teisingumo ministras Gunnaras Strommeris transliuotojui SVT sakė, kad padėtis yra labai rimta.

„Vyriausybė palaiko glaudžius ryšius su policija ir atidžiai seka įvykių eigą“, – SVT teigė G.Strommeris.

Kelių Švedijos žiniasklaidos priemonių teigimu, liudininkai pranešė girdėję, jų manymu, šaudymą automatiniu ginklu.

Laikraštis „Aftonbladet“ rašė, kad buvo gauta pranešimų, jog vietos ligoninė, laukdama sužeistųjų, ištuštino greitosios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyrius.

2022-ųjų kovą 18-metis moksleivis pietiniame Malmės mieste esančioje vidurinėje mokykloje peiliu subadė du mokytojus.

Tų metų sausį buvo suimtas 16-metis, peiliu sužalojęs kitą mokinį ir mokytoją mažo Kristianstado miestelio mokykloje.

2015-ųjų spalį per rasistiškai motyvuotą išpuolį mokykloje vakariniame Trolhetano mieste trys žmonės žuvo nuo kardu apsiginklavusio užpuoliko, kurį vėliau nukovė policija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas: spręsk ir laimėk elektrinį dantų šepetėlį sau!
„Moerie“ plaukų priežiūros priemonių veidu tapo K.Meschino: pamilau jas jau po pirmo galvos plovimo
Reklama
Jautienos troškiniai – tobulas maistas šaltajam sezonui: vos kelios taisyklės ir gaminsite lengva ranka
Reklama
5 Graikijos kurortai – ką rinktis: salas ar sostinę?