Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijai velkant protestuotojus iš Kairo mečetės, girdėjosi šūviai

Prie Kairo mečetės aidėjo šūviai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prie Kairo mečetės aidėjo šūviai
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Egipto policija penktadienį, kai visoje šalyje vyko kruvini susirėmimai, areštavo 1 004 įtariamus Musulmonų brolijos šalininkus, anksti šeštadienį paskelbė Vidaus reikalų ministerija. Dalis islamiškųj jėgų protestuotojų užsibarikadavo Kairo mečetėje. Daliai jų mečetę pavyko palikti taikiai. Vėliau, policijai velkant likusius protestuotojus lauk, girdėjosi šūviai.

„Areštuotų Musulmonų brolijos elementų skaičius pasiekė 1 004“, – sakoma pareiškime, kuriame nurodoma, kad 558 žmonės buvo areštuoti Kaire.

Per penktadienio susirėmimus šalyje žuvo daugiau kaip 80 žmonių, sako pareigūnai ir liudininkai, matę lavonus laikinuose morguose.

Kariai įžengė į mečetę, kurioje prisiglaudė islamiškų jėgų protestuotojai (papildyta 10.30 val.)

Egipto kariai šeštadienį įžengė į Kairo mečetę, kur po kruvinų susirėmimų penktadienio naktį pasislėpė islamiškų jėgų protestuotojai, per tiesioginę transliaciją parodė televizija.

Privati egiptiečių televizija „ONTV Live“ parodė, kaip kariai įžengia į tą mečetę, o televizijos kanalo „al Jazeera“ Egipto filialas savo interneto svetainėje parodė karius mečetės viduje.

Jie atrodė besiderantys su protestuotojai ir bandantys įtikinti juos išeiti.

Vienas mečetėje esantis protestuotojas AFP telefonu sakė, jog jie reikalauja, kad nebūtų areštuoti ar užpulti priešiškai nusiteikusių civilių gyventojų, kurie, kaip atrodo, susirinko lauke prie mečetės.

Karys prie Kairo mečetės
Karys prie Kairo mečetės

CNN: Protestuotojai palieka mečetę

Šimtai protestuotojų šeštadienį paliko mečetę prižiūrimi saugumo pajėgų. Kaip praneša CNN, viskas vyko taikiai, palyginti su praėjusių dienų chaosu.

Kai kurie protestuotojai vis tik pasiliko mečetėje. Saugumo pajėgos draudė įeiti į mečetę, tik prižiūrėjo, kaip ją palieka islamiškų jėgų protestuotojai.

Egipto televizija „Nile TV“ skelbė, kad saugumo pajėgos sugebėjo išvesti Morsio šalininkus iš mečetės taikiai.

Praėjus porai valandų po to, kai pirmieji žmonės paliko mečetę, iš jos išėjo ir grupelė moterų, lydimų saugumo pajėgų. Prie mečetės buvo susirinkusi minia, todėl saugumo darbuotojams teko paleisti porą šūvių į orą, kad minia prasiskirstytų.

Policijai velkant protestuotojus iš Kairo mečetės, girdėjosi šūviai

 Egipto policija ir vienoje Kairo mečetėje pasislėpę nušalintojo prezidento Mohamedo Mursio šalininkai šeštadienį po pietų intensyviai šaudė vieni į kitus, pranešė AFP korespondentas.

Saugumo pajėgoms penktadienį vakare apsupus mečetę, policijai vienu metu pavyko patekti į vidų ir išvilkti kai kuriuos protestuotojus laukan, kur jų laukė įpykusių gyventojų minios.

Policija šaudė į orą, kad minia laikytųsi atokiau.

Minėtas korespondentas sakė, kad policininkai ir kariai atakuoti Fateho mečetę sostinės centre ėmė po to, kai buvo apšaudyti iš jos minareto.

Saugumo pajėgos reagavo paleisdamos į mečetę ašarines dujas ir paskubindamos puolimą.

Proceso metu joms pavyko išvilkti laukan septynis ar aštuonis vyrus, o tada jie susidūrė su įpykusiais rajono gyventojais, kurie juos puolė su lazdomis ir geležiniais strypais.

Vieną vyrą civiliais drabužiais sužeidė policijos ugnis.

Konfliktas prie Fateho mečetės netoli Ramzio aikštės įvyko po kruvinų susirėmimų, per kuriuos visoje šalyje žuvo 83 žmonės ir buvo areštuota daugiau kaip tūkstantis įtariamų M.Mursi Musulmonų brolijos šalininkų.

Prie vieno įėjimo į mečetę saugumo pajėgos stovėjo tarp apsiaustų protestuotojų ir įpykusių gyventojų, kurie kelis kartus bandė įsiveržti į mečetę.

Musulmonų brolijos šalininkas Mahmoudas, kuris dalyvavo demonstracijoje prieš M.Mursi nušalinimą, sakė, kad protestuotojai buvo apšaudyti ir norėjo pasislėpti mečetėje.

Mečetėje užsibarikadavę protestuotojai kalbasi su žiniasklaida ir policija
Mečetėje užsibarikadavę protestuotojai kalbasi su žiniasklaida ir policija

Viena protestuotoja sakė, kad mečetėje, į kurią anksčiau buvo atnešti daugiau kaip 20-ies per penktadienio susirėmimus žuvusių žmonių lavonai, yra beveik tūkstantis žmonių.

Telefonu kalbėdamasi su „al Jazeera“ iš tos mečetės, Omaima Halawa a sakė, kad ten yra maždaug 700 žmonių, tarp jų – moterys ir vaikai, ir kad jie bijo išeiti iš mečetės, nes „lauke yra banditai su saugumo pajėgomis ir ... saugumo pajėgos eina išvien su banditais“.

Pasak jos, ji nuogąstauja dėl to, kas jai gali nutikti ir kur ji būtų nuvežta, jeigu išeitų iš mečetės.

Tuo tarpu Sueco mieste dėl saugumo pajėgų veiksmų žuvo 10 ir buvo sužeista dar dešimtys žmonių, kurie buvo susirinkę protestuoti nepaisydami komendanto valandos.

Taip pat pranešta, kad Egipto pareigūnai areštavo Mohamedą al Zawahiri, „al Qaeda“ lyderio Aymano al Zawahiri brolį, - už paramą nušalintajam islamiškų jėgų prezidentui Mohamedui Mursi, šeštadienį AFP sakė saugumo šaltinis. Brolis buvo areštuotas Gizos rajone šalia sostinės, kur gyvena, sakė šaltinis.

Per pastarąsias 24 valandas žuvo mažiausiai 173 žmonės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min