TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Politikai ir analitikai – apie Vladimiro Putino sugrįžimą į Kremlių

D.Medvedevas ir V.Putinas partijos suvažiavime
AFP/„Scanpix“ nuotr. / D.Medvedevas ir V.Putinas partijos suvažiavime
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos valdantysis tandemas nusprendė likti valdžioje dar mažiausiai šešerius metus. Kaip tai yra komentuojama.

Liudmila Aleksejeva, teisių gynėja

„Tai gana liūdna. Tai reiškia, kad dar šešerius metus, o galbūt 12 metų šalis niekur neis, trypčios vietoje ir net slinks žemyn dėl korupcijos, verslo nuosmukio, dėl to, kad nėra nepriklausomų teismų ir žiniasklaidos priemonių“.

Aleksandras Šokinas, Rusijos pramonininkų ir verslininkų sąjungos vadovas ir „Liaudies fronto“ narys

„Aš vis dėlto manau, kad nebus kaip tame anekdote, kai du mūsų lyderiai sėdi iki 2030 metų ir mėgina prisiminti, kieno eilė eiti į rinkimus, iki to nebus prieita. 2012 metų problema neturi tapti automatiškai po šių metų suvažiavimo 2024 metų problema. Aš manau, kad penkeri metai vyriausybei, kurią suformuos Dūdos dauguma, ir šeši metai prezidentui – tai pakankamas laikotarpis, kad mums nereikėtų kelti klausimo, kaip mums pertvarkyti šalį“.

„Per 5-6 metus reikia arba išspręsti posūkio į modernizaciją uždavinį, arba tiems lyderiams, kurie vadovaus šaliai, teks pripažinti, kad jiems ne viskas pavyko, ir todėl turi ateiti nauji žmonės. 5-6 metų visiškai pakanka“.

Ruprechtas Polencas, Buntestago užsienio poliyikos komiteto narys 

„Tai rodo, kad Rusija yra toli nuo atviros, demokratinės kovos dėl prezidento posto. Aš nesitikiu Rusijos politikos pokyčių. Sprendžiant iš realaus jėgų išsidėstymo, visa valdžia Rusijoje – Putino rankose“.

Andrejus Piontkovskis, RMA politologas

„Pavojus tas, kad tai atmeta galimos liberalizacijos ir modernizacijos iliuziją. Šalis plėtotės modernizacija dabar niūri, tai – sąstingis ir nuosmukis... Tarsi sugrįžome į Brežnevo laikus“.

Michailas Kasjanovas, buvęs Rusijos premjeras

„Nuspėjami rezultatai. Pasirinktas pats šiurkščiausias ir nemaloniausias scenarijus. Todėl nuspėjamas žlugimas, ir jis vyks greičiau – per metus ar dvejus. Šešerius metus jie valdžios neišlaikys“.

Jokių staigmenų – mes žinojome, kad vadovauja viskam čia Putinas

Timas Ashas, banko „Royal Bank of Scotland“ ekonomistas

„Jokių staigmenų – mes žinojome, kad vadovauja viskam čia Putinas. Tai tik patvirtina, kas šioje poroje alfa-patinas. Tai rodo, jog valdančioji partija nuogąstauja, kad populiarumas mažėja. Krintančio populiarumo ir sudėtingos ekonominės situacijos derinys reiškia, kad jie norėjo patikimesnio kandidato. Aš nelaukčiau reagavimo rinkose... Tai paverčia niekais tik vieną neigiamą veiksnį, bet kur kas didesnės problemos – siaubinga pasaulinės ekonomikos būklė ir Rusijos ekonomikos priklausymas nuo žaliavų – lieka“.

Jevgenijus Nadoršinas, akcinės finansų korporacijos „Sistema“ vyriausiasis ekonomistas

„Bet kuris aiškumas geriau nei neaiškumas. Šiuo požiūriu – teigiamas veiksnys. Stabilus kapitalo nutekėjimas, kuris darė spaudimą rinkoms visus metus, gali sulėtėti. Bet pastaruoju laiku prie to prisidėjo ir situacija užsienio rinkose...(Rezidentų pardavimai) susiję su visuma užsienio ir vidaus veiksnių: netikėjimu nacionaline valiuta, institutų, modernizacijos, naujo konkurencijos modelio nebuvimu. Bijau, kad tai gali turėti įtakos nefinansinio sektoriaus ekonominiam aktyvumui“.

Maksimas Oreškinas, „Credit Agricole“ ekonomistas

„Šis sprendimas nebus didelis netikėtumas: rinka maždaug to ir laukė. Juo labiau, kad esant dabartinei situacijai išorės fonas vaidina svarbiausią vaidmenį rinkos dinamikai“.

„Medvedevas parodė, kaip ir anksčiau, kad jis – tik tandemo dalyvis ir kad neketina susipriešinti su savo vyresniu partneriu“.

Borisas Nemcovas, opozicijos politikas

„Tai – blogiausias šalies raidos scenarijus. Tai reiškia, kad valdžią uzurpavo grupuotė, jog vykdomas totalinis valdžios nesikeitimo kursas, kad Putinas tvirtai nusprendė tapti Lukašenka, po to Kadhafi ir Mubaraku, tai reiškia kapitalų bėgimą, naują emigracijos, taip pat verslo srityje, bangą, tai reiškia, kad šalis bus toliau griaunama“.

„Tikriausiai bus prieita prie didelės socialinės ir ekonominės krizės, kaip kad įvyko Baltarusijoje. Tai, kad jie sužlugdys šalį, aš neabejoju“.

Charlesas Robertsonas, „Renaisance Capital“ strategas

„Rusija rimtai nukentėjo nuo turbulencijos rinkose... Pašalinusi politinį neaiškumą valdžia galės tikėti, kad kapitalo nutekėjimas sulėtės. Galbūt kai kurie nuspręs sugrąžinti pinigus artimiausiais mėnesiais, kad pasinaudoti galimybe supirkti atpigusius aktyvus“.

Borisas Berezovskis, politinis emigrantas

„Baigiasi gėdingiausia per visą Rusijos istoriją epocha – Rusijai ketverius metus vadovavo augalas. Bet galiausiai tai apibūdina ne Putiną, ne Medvedevą, o visuomenę“.

„Neklaidinsime savęs – per rinkimų apylinkes valdžia Rusijoje nepasikeis. Šis režimas arba kris drauge su Rusija, kaip buvo tai su Sovietų Sąjunga, tai jau vyksta, arba liaudis prabus kiek anksčiau ir atsikratys šio režimo“.

Chrisas Weaferis, „Troika Dialog“ strategas

„Priežastis, dėl kurios jie paskelbė viską iš anksto – nukreipti parlamento rinkimuose dėmesį nuo „Vieningosios Rusijos“ į faktiškai referendumą dėl pasitikėjimo Putinu. Atsižvelgiant į tai, kad mažėja „Vieningosios Rusijos“ populiarumas ir gali būti nedidelis aktyvumas rinkimuose, parlamento rinkimų susiejimas su prezidento rinkimais didina partijos galimybes išlaikyti pozicijas Valstybės Dūmoje“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min