Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politinė Hillary Clinton reklama Rusijoje – tik suaugusiesiems

Politinės reklamos ištrauka.
„Twitter“ nuotr. / Politinės reklamos ištrauka.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos televizijos kanalas, parodęs pirmąjį JAV prezidento rinkimuose kandidatuojančios demokratės Hillary Clinton reklaminį klipą, pažymėjo jį ženklu „tik suaugusiesiems“. Toks sprendimas priimtas dėl baimės, kad reklama nusižengs Rusijos įstatymams, skelbia cnn.com.

„Dožd“ televizijos atstovai teigė, kad tokių saugumo priemonių imtis verčia griežtas Rusijos įstatymas, draudžiantis bet kokią homoseksualumo propagandą. „Kol kas nėra jokių teisinių precedentų, kaip šis atvejis taikomas, o kaip ne, tad nusprendėme būti atsargūs“, – teigė nepriklausomo kanalo atstovai.

„Baimindamiesi pažeisti įstatymus ir žinodami, kaip priekabiai oficialūs pareigūnai seka mūsų kanalo veiklą, pasirinkome žymėti šią reklamą būtent tokiu simboliu“, – pridūrė jie.

H.Clinton politinė reklama pasirodė šį savaitgalį, pažymint jos rinkimų kampanijos pradžią. Klipe maždaug penkias sekundes yra rodoma ir už rankų besilaikanti gėjų pora, o vienas vyras sako: „Ketinu šią vasarą vesti žmogų, kuris man labai svarbus.“

Buvusi JAV senatorė ir pirmoji valstybės dama savo palankumą homoseksualų partnerystės įteisinimui išreiškė dar 2013 metais, pabrėždama, kad „gėjų teisės yra žmogaus teisės, o žmogaus teisės yra ir gėjų teisės“.

Klipe maždaug penkias sekundes yra rodoma ir už rankų besilaikanti gėjų pora, o vienas vyras sako: „Ketinu šią vasarą vesti žmogų, kuris man labai svarbus.“

Tuo metu Rusija 2013 metų liepos mėnesį Vladimiro Putino parašu ant įstatymo įteisino griežtas bausmes už homoseksualumo propagavimą. Žmogaus teisių organizacijos šį įstatymą paskelbė diskriminaciniu, o tarptautinė bendruomenė viešai pasmerkė Rusiją.

LGBT teisių gynėjai ragino boikotuoti Rusijos rengtas Sočio žiemos olimpines žaidynes, bei atsisakyti baruose gerti rusišką degtinę. JAV prezidentas Barackas Obama tokį Rusijos lyderio pasirašytą įstatymą pavadino įžeidžiančiu.

„Aš nesitaikstysiu su šalimis, kurios įžeidinės ar diskriminuos gėjus, lesbietes ar transeksualius asmenis“, – pramoginėje Jay Leno laidoje 2013 metais pasisakė B.Obama.

Pats Vladimiras Putinas gynė šį įstatymą, teigdamas, kad Rusija, skirtingai nei daugelis kitų šalių, dekriminalizavo homoseksualumą dar 1993 metais. „Mes nieko neuždraudžiame ir nieko nespaudžiame. Galite jaustis saugūs ir ramūs“, – prieš Sočio olimpines žaidynes tikino V.Putinas.

Homoseksualų teisių gynėjų grupė ILGA-Europe 2014 metų gegužės mėnesį, įvertinusi visus pažeidimus, Rusiją įvardino kaip blogiausias sąlygas homoseksualams sudarančią Europos valstybę (49 vieta iš 49).

VIDEO: Hillary Clinton reklaminis klipas.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min