Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politologas Vytautas Dumbliauskas: kol Vakarų Ukraina protestuoja, Rytų – dėkoja

Vytautas Dumbliauskas
Vytautas Dumbliauskas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Mykolo Romerio universiteto dėstytojas, politologas Vytautas Dumbliauskas mano, kad nors Ukrainoje ir vyksta tūkstantinės minios protestai dėl to, kad šalies prezidentas nepasirašė asociacijos sutarties su Europos Sąjunga, Rytų ukrainiečiai Viktorui Janukovyčiui yra dėkingi.

„Dabar Vakarų ukrainiečiai pyksta, kad jis nepasirašė (sutarties – red.), o Rytų ukrainiečiai dėkingi, nes jiems gresia nedarbas. Tai žmonių likimai. Žmonės lieka be darbo, gamyklos stoja“, – Žinių radijo laidoje „Įvykiai ir komentarai“ kalbėjo V. Dumbliauskas.

Pasak jo, jei Ukraina būtų pasirašiusi asociacijos sutartį, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas būtų nutraukęs ryšius su šia šalimi, ir bedarbiais būtų likę šimtai tūkstančių Rytų Ukrainos gamyklų darbininkų, kurie tokiu atveju taip pat protestuotų.

„Praėjusį savaitgalį Maidano aikštėje buvo atvykę Rytų Ukrainos atstovai su plakatais „Mes palaikome prezidentą Janukovyčių“, „Mes už glaudesnius ryšius su Rusija“ ir taip toliau. Ukraina yra suskilusi. Pažiūrėjau dar statistiką, 17 proc. (ukrainiečių – red.) laiko save rusais, bet savo kasdiene kalba rusų kalbą laiko apie pusė (ukrainiečių –red.)“, – kalbėjo politologas.

Pasak jo, Ukrainos vadovo situacija nėra lengva, nes jis turi rasti kompromisą tarp priešingų interesų atstovų.

„Janukovyčius irgi turi laviruoti. Jo interesai yra vieni, bet jeigu jis sukels Rytų Ukrainos nepasitenkinimą, ir jeigu jie autobusais atvažiuos į Kijevą – atsiras, kas suveš, tikrai atsiras finansuotojų, kurie atveš šimtus tūkstančių“ , – kalbėjo V. Dumbliauskas.

Kaip pranešė Ukrainos milicijos atstovė, maždaug šimtas Ukrainos milicininkų sekmadienį buvo sužeisti per susidūrimus su demonstrantais prie prezidento administracijos pastato Kijevo centre. Tūkstantinė minia protestavo prieš V.Janukovyčiaus sprendimą nepasirašyti asociacijos sutarties su ES.

Laida „Įvykiai ir komentarai“ transliuojama pirmadieniais 9.10 val.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min