Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politologas Laurynas Kasčiūnas: Viktoras Janukovyčius bijo Julijos Tymošenko likimo

Viktoras Janukovyčius ir Julija Tymošenko susikaus antrame rinkimų ture.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Viktoras Janukovyčius ir Julija Tymošenko
Šaltinis: Žinių radijas
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naktį iš sekmadienio iš pirmadienį Ukrainos Maidano protestuotojai užėmė Teisingumo ministerijos pastatą, kuris tapo jau trečiąja jų kontroliuojama institucija. Kijeve viešėjusio politinio konsultanto Andriaus Romanovskio teigimu, situacija vietoje nėra tokia grėsminga kaip gali pasirodyti iš žiniasklaidoje skelbiamos informacijos. Visgi politologas Laurynas Kasčiūnas tikina, kad dabartiniai veiksmai rodo, jog Ukrainos prezidentas V.Janukovyčius netenka savo valdžios.

„Jo siūlymai buvo gerai įvilkta opozicijos suardymo schema. Jaceniukui (vienam iš opozicijos lyderių – red.) bandymas pasiūlyti premjero postą buvo bandymas juos tarpusavyje supriešinti su Maidano dalyviais. Opozicija nėra Maidanas, opozicija tik paklūsta Maidanui. (...) Gerai, kad jie nepriėmė to pasiūlymo. Žaidimas eina iki galo“, – padėtį nušvietė L.Kasčiūnas.

V. Janukovyčiaus baimė

V.Janukovyčiaus atsistatydinimą lemtų vidiniai procesai, kada prezidentas visiškai prarastų kontrolę, o kai kurios institucijos pereitų į neutraliteto pusę. Taip pat paskatinti V.Janukovyčių atsistatydinti galėtų aiški Vakarų politika, sankcijos, nutaikytos į jautrius V.Janukovyčiui žmones.  Pasak L.Kasčiūno, nereikia pamiršti ir galimybės pasiūlyti V.Janukovyčiui išėjimo planą.

V.Janukovyčių atsistatydinti galėtų aiški Vakarų politika, sankcijos, nutaikytos į jautrius V.Janukovyčiui žmones

„Tai žmogus, kuris mąsto klaniniu, grupiniu principu, kaip išsaugoti savo saugumą ir savo bei šeimos sukaupto kapitalo saugumą. Nori nenori, jis galvoja, kad jo atsitraukimas gali baigtis taip, kaip jis yra padaręs su Julija Tymošenko. Čia mažų mažiausiai. Jam reikia atlaisvinti rankas, mąstyti plačiau, tada būtų galima pasiūlyti kokį nors scenarijų, kad po visko, jis neatsidurtų tokioje situacijoje kaip Tymošenko šiuo metu“, – patikino politologas.

„Problema tokia, kad Janukovyčius žaidžia pagal tokias žaidimo taisykles, pagal kurias daugiau moka žaisti Rusija. Europa ir Ukrainos opozicija – vargu“, – pridūrė L.Kasčiūnas.

Tiki tik savo jėgomis

Lobisto A.Romanovskio, savaitgalį grįžusio iš Kijevo teigimu, dabar visi veiksmai yra sukoncentruoti į revoliucinius veiksmus, piliečiai suvokia, kad tik jie patys gali viską pakeisti, o ne kitų šalių atstovai, atvykę palaikyti Maidano protestuotojų.

„Žmonės eina į darbus, bet yra pasiskirstę: ryte į aikštę eina žmona, vakare vyras. Sekmadienį į Maidaną eina kaip į bažnyčią“, – sakė A.Romanovskis

„Kijeviečiai yra visi suaugę su Maidanu. Žmonės eina į darbus, bet yra pasiskirstę: ryte į aikštę eina žmona, vakare vyras. Sekmadienį į Maidaną eina kaip į bažnyčią“, – A. Romanovskis bandė paneigti informaciją, kad tik Maidano aikštėje jaučiama revoliucinė nuotaika.

„Milicija kontroliuoja tik tam tikrus kvartalus, ten jie yra užėmę gynybines pozicijas. Jie užsidarę savam perimetre. Teisingumo ministerijos užėmimas rodo, kad „Berkut“ pajėgos negali kontroliuoti padėties“, – konstatavo faktą pašnekovas.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Žinių radijas
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min