Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežiaus Benedikto XVI kelionė į Vokietiją: simboliniai susitikimai protestų fone

Popiežius Benediktas XVI
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Benediktas XVI ketvirtadienį išvyksta savo pirmojo valstybinio vizito į gimtąją Vokietiją – vis labiau pasaulietinę valstybę, kurioje Bažnyčia kenčia nuo nesiliaujančių skandalų dėl kunigų pedofilų.

84 metų popiežiaus programa yra didelė – keturių dienų kelionei, kurios metu bus aplankyti Berlynas, Erfurtas ir Breisgau Freiburgas, numatyta 18 pamokslų ir kalbų. Erfurte buvusioje komunistinėje Rytų Vokietijoje pontifikas melsis Martino Lutherio senojoje seminarijoje.

Benediktas XVI, buvęs profesorius, garsėjantis teologijos ir kalbų išmanymu, akcentuos Dievo grįžimo į Vokietijos – ir Europos – visuomenės centrą svarbą.

„Visa tai nėra religinis turizmas ir dar mažiau – spektaklis“, – tvirtino popiežius komentaruose, kuriuos šeštadienį parodė Vokietijos televizija.

Pontifiko vizito tema bus „Kur yra Dievas, ten yra ateitis“. Šiuos žodžius Benediktas XVI ištarė 2007 metais Austrijoje, siekdamas pabrėžti Dievo pirmumą sprendžiant opias žmonijos problemas.

Po 2005 metų Pasaulinių jaunimo dienų Kelne sėkmės ir triumfališko popiežiaus sugrįžimo į gimtąją Bavariją 2006 metais, ši, trečioji, jo kelionė į Vokietiją gali būti pati sunkiausia.

Paramą popiežiaus kelionei temdo dvasininkų vykdyto seksualinio išnaudojimo aukų keliamas triukšmas, pasipiktinusių katalikų raginimai reformuoti Bažnyčią ir gėjų teisių gynėjų reiškiamas Vatikano „moralinio atsilikimo“ pasmerkimas.

Nors Vokietijoje seksualinio išnaudojimo skandalai įtraukė daug mažiau kunigų nei Airijoje ar JAV, ir čia dėl kaltinimų, kad Vatikanas nuslėpdavo tokius atvejus, nemažai tikinčiųjų paliko Bažnyčią. Be to, vizito metu gali būti surengtas susitikimas su kunigų vykdyto seksualinio išnaudojimo aukomis.

Pontifiką visos kelionės metu tikriausiai lydės protestų banga, ypač – pirmąją dieną Berlyne, kai per kalbą parlamentui žada protestuoti mažiausiai 20 tūkst. žmonių.

Demonstrantai, kurie vylėsi savo akciją surengti netoliese, prie istorinių Brandenburgo vartų, turės laikytis kiek tolėliau esančioje vietoje.

Paramą popiežiaus kelionei temdo dvasininkų vykdyto seksualinio išnaudojimo aukų keliamas triukšmas, pasipiktinusių katalikų raginimai reformuoti Bažnyčią ir gėjų teisių gynėjų reiškiamas Vatikano „moralinio atsilikimo“ pasmerkimas.

Vis dėlto apklausos rodo, kad dauguma vokiečių yra abejingi pontifiko vizitui.

Kalboje parlamentarams, kuri bus jau trečioji popiežių kalba nacionaliniams parlamentams po Jono Pauliaus II prakalbų Lenkijos ir Italijos parlamentuose, Benediktas XVI kreipsis ir į vokiečius, ir į likusią Europos dalį.

Pasak informuoto šaltinio, pontifikas tikriausiai išdėstys pamąstymus apie krikščioniškąsias šaknis ir paragins klausytojus atmesti „pasirenkamo meniu religiją“ ir intelektualų Dievo supratimą ir vietoje to laikytis labiau tradicinio pamaldumo.

Benediktas XVI susitiks su žydų bendruomene ir kanclere Angela Merkel, kurios tėvas buvo protestantų pastorius, o vėliau aukos mišias Berlyno olimpiniame stadione, į kurias turi susirinkti 90 tūkst. katalikų, tarp jų – tūkstančiai lenkų.

Penktadienį, po Berlyne įvyksiančio susitikimo su musulmonais, popiežius turi nuvykti į Erfurtą, kur jo laukia itin simbolinis apsilankymas augustijonų vienuolyje, kuriame 1505 metais kunigystei rengėsi M.Lutheris.

Tai taip pat bus pirmoji pontifiko kelionė į buvusią Vokietijos Demokratinę Respubliką, kur iš Katalikų Bažnyčios traukiasi net daugiau tikinčiųjų nei likusioje Vokietijos dalyje.

Savo vizitą popiežius užbaigs Breisgau Freiburgo mieste Badeno-Viurtembergo žemėje, kuri yra Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininko Roberto Zollitscho arkidiecezija ir vienas katalikiškiausių Vokietijos regionų.

Čia Benediktas XVI susitiks su Centriniu katalikų komitetu – įtakinga pasaulietine organizacija – ir jaunaisiais maldininkais bei seminaristais, o sekmadienį vadovaus didelėms baigiamosioms mišioms Breisgau Freiburgo aerodrome.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min