Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežiaus nesėkmė: vyskupų sinodui nepavyko susitarti dėl gėjų ir išsiskyrusių asmenų

Popiežius Pranciškus atvyko į Pietų Korėją
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus
Šaltinis: BNS
0
A A

Katalikų vyskupams šeštadienį, po specialaus sinodo šeimos klausimais, nepavyko pasiekti konsensuso dėl Bažnyčios durų atvėrimo išsiskyrusiems ir dar kartą susituokusiems asmenims, taip pat – gėjams, ir tai yra nesėkmė popiežiui Pranciškui.

Vatikano atstovas Federico Lombardi sakė, jog dalyviai patvirtino „perbalansuotą“ galutinę ataskaitą, kurioje atsižvelgiama į konservatyviausių narių susirūpinimą.

Per galutinį balsavimą po dvi savaites trukusių įnirtingų debatų trys paragrafai dėl opių klausimų – labiau priimančios pozicijos gėjų atžvilgiu ir leidimo išsiskyrusiems ir dar kartą susituokusiems katalikams priimti komuniją – negavo reikalingos dviejų trečdalių daugumos iš 183 dalyvavusių vyskupų.

Šiuo balsavimu baigėsi vyskupų iš viso pasaulio sinodas, per kurį konservatoriai viešai susirėmė su liberalais dėl popiežiaus vadovaujamo vajaus švelninti Katalikų Bažnyčios prieigą dėl nusidėjėlių.

Šiuo balsavimu baigėsi vyskupų iš viso pasaulio sinodas, per kurį konservatoriai viešai susirėmė su liberalais dėl popiežiaus vadovaujamo vajaus švelninti Katalikų Bažnyčios prieigą dėl nusidėjėlių.

Kreipdamasis į trečiąją neeilinę Vyskupų Sinodo asamblėją 77 metų Pranciškus sakė, jog yra įsitikinęs, kad ateinantys metai sudarys sąlygas idėjoms subręsti ir „rasti konkrečius sprendimus“ daugeliui iššūkių, su kuriais susiduria Bažnyčia.

Visas dokumentas, su ginčijamais paragrafais, popiežiaus prašymu buvo paskelbtas.

Pasaulio 1,2 mlrd. katalikų dvasinis lyderis anksčiau ragino Bažnyčią užimti gailestingesnę poziciją netekėjusių motinų, dar kartą susituokusių išsiskyrusių žmonių ir gėjų atžvilgiu. Apie pastaruosius jis, kaip žinia, yra pasakęs: „Kas aš toks, kad teisčiau?“.

Austrų kardinolas Christophas Schoenbornas reporteriams sakė, kad priimtas tekstas yra „daug santūresnis“ nei buvo projektas ir kad tai atspindi vyskupų iš „labai skirtingų kultūrinių situacijų“ nepritarimą.

Pirmadienį paskelbta preliminari ataskaita, apie kurią plačiai rašė Italijos spauda, sukėlė bangas visame pasaulyje užuominomis, kad Katalikų Bažnyčia turėtų siekti užmegzti ryšį su homoseksualistais, turinčiais „dovanų ir privalumų, kuriuos gali pasiūlyti krikščionių bendruomenei”. Tai papiktino tradicionalistus, kuriems Vatikanas turėjo priminti, kad darbas dar tęsiasi.

Žiniasklaidos dėmesio centre atsidūręs sinodas įgavo referendumo dėl popiežiaus drąsios linijos mastą ir stebėtojai sakė, jog išankstiniai pranešimai galėjo atsigręžė prieš pažangiuosius, kurie siekė aplenkti konservatorius.

Kitoje, ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje buvo pateikta vyskupų 10-ies darbo grupių reakcijų santrauka, kurioje buvo ir pagarbos homoseksualistams pareiškimų, ir kategoriškų tvirtinimų, jog bet koks atsivėrimas nusidėjėliams implikuotų, kad Bažnyčia toleruoja jų elgesį.

Balsavimo rezultatas atspindi aukščiausių Bažnyčios ešelonų požiūrį į reformą ir, galiausiai, Pranciškaus valdymą, kurį nuo pat jo išrinkimo 2013 metų kovą charakterizuoja nuostata rodyti humaniškesnę šimtmečių senumo institucijos pusę.

Atvirai kalbantis amerikiečių kardinolas Raymondas Leo Burke'as (Reimondas Lio Burkas), kuris šiuo metu vadovauja Vatikano aukščiausiajam kanoninės teisės teismui, vėlai penktadienį JAV interneto naujienų kompanijai „Buzzfeed“ patvirtino, kad yra perkeliamas iš šio posto būti Suvereniojo karinio Maltos ordino patronu. Tai – garbės postas.

NUOSTABIAUSIAS STEBUKLAS

Jis sakė: „Popiežius negali laisvai keisti Bažnyčios mokymo ryšium su homoseksualių aktų amoralumu ar santuokos nenutraukiamumu ar bet kuria kita tikėjimo doktrina“.

Anksčiu šeštadienį paskelbtoje „Žinioje šeimoms“ sinodas sako: „santuokinė meilė, kuri yra unikali ir neišardoma, išlieka nepaisant daugelio sunkumų. Tai vienas nuostabiausių ir vienas labiausiai paplitusių iš visų stebuklų“.

Kalbant apie šeimos namus „Žinioje“ piešiamas paveikslas „šviesos, kuri vakarais šviečia šeimos namų languose miestuose, kukliuose priemiesčiuose ar kaimo buveinėse, ir net paprasčiausiose trobelėse, (įsižiebusi) sutuoktinių susitikimo akimirką“.

Šitaip suvokiama santuokinė meilė yra vienintelė ir neatšaukiama, ji sugeba atsispirti sunkumams, atsirandantiems dėl žmogaus silpnumo.

Po šio sinodo metus vyks konsultacijos ir vyskupijoms visame pasaulyje bus išsiuntinėta anketa. Tada, 2015 metų spalį, bus surengtas antras, didesnis sinodas.

Po to rezultatai bus perduoti argentiniečių popiežiui, kuriam priklausys paskutinis žodis nubrėžiant Bažnyčios poziciją šeimos klausimais.

Jėzuitų, kuriems priklauso ir popiežius, generalinis vyresnysis Adolfo Nicolasas religinei naujienų agentūrai „I.Media“ sakė, kad po metų galbūt galima laukti „revoliucijos“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min