Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 vasario 6d. 21:16

Popiežiui mestas iššūkis: jei įveiks, labdarai bus paaukota 1 mln. dolerių

Popiežius laukiamas prie Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Popiežius Pranciškus

Aplinkosaugos entuziastai popiežiui Pranciškui metė iššūkį – per gavėnią maitintis veganiškai, o už tai jo pasirinktai labdarai bus paaukota 1 milijonas dolerių, rašo užsienio žiniasklaida.

Iniciatyvai „Million Dollar Vegan“ vadovauja 12-metė amerikietė Genesis Butler, aktyviai kovojanti už gyvūnų teises. Iniciatyvos autoriai išplatino atvirą laišką, skirtą popiežiui, kurio vienas didžiausių vadovavimo katalikų bažnyčiai metu iškeltų rūpesčių – klimato kaita.

Popiežiui Pranciškui siūloma per gavėnią maitintis tik augalinės kilmės maistu, tai yra, atsisakyti ne tik mėsos, bet ir kiaušinių, pieno produktų ir medaus. Už tai žadama dosniai atsilyginti – paaukoti 1 milijoną dolerių popiežiaus pasirinktai labdaros organizacijai.

Šiemet gavėnia prasidės kovo 6 dieną, o baigsis – balandžio 18-ąją.

„Rašau jums su didžiule pagarba ir padėka už tai, kad kalbate apie klimato kaitą, taršą ir už tai, kad visiems primenate, jog Žemė – namai, kuriais dalinamės“, – laiške rašė G.Butler.

VIDEO: Milijono dolerių iššūkis popiežiui

Popiežius Pranciškus ne kartą pats pasisakė apie aplinkosaugos problemas, o antrojoje savo enciklikoje kritikavo vartotojiškumą, aplinkosauginę degradaciją, neatsakingą vystymąsi ir klimato atšilimą.

Klimato kaita, sakė jis, „yra vienas iš pagrindinių iššūkių, su kuriais šiandien susiduria žmonija“ ir neproporcingai paveiks neturtingiausius pasaulio žmones.

Tyrimais nustatyta, kad maitinimasis tik augalinės kilmės produktais – vienas efektyviausių metodų prisidėti prie teigiamos įtakos aplinkai. G.Butler savo laiške pažymi, kad 14,5 proc. išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio atsiranda dėl gyvulininkystės.

„Perėjimas prie augalinės mitybos turės didelę naudą aplinkai. Tai apsaugo mūsų žemę, medžius, vandenynus ir orą ir padės maitinti labiausiai pažeidžiamus pasaulio gyventojus“, – rašė R.Butler.

„Mums reikia imtis veiksmų, o tam reikia tokių įtakingų lyderių, kaip jūs, palaikymo“, – pridėjo ji.

Jei popiežius sutiks su G.Butler iššūkiu, „Blue Horizon International Foundation“ – JAV ne pelno siekianti organizacija, kurios vienas iš siekių yra „paspartinti gyvūnų pašalinimą iš pasaulinės maisto grandinės“ – paaukos 1 milijoną JAV dolerių jo pasirinktai labdarai.

Vatikanas kol kas į popiežiui mestą iššūkį neatsakė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

02:18
05:56
02:21

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min