Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius aukojo didžiules mišias vudu ir katalikybės bastione Benine

Popiežius Benediktas XVI aukojo mišias Benine
„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI aukojo mišias Benine
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį Benine, kuris laikomas ir vudu, ir katalikybės bastionu, aukojo mišias, kuriose dalyvavo dešimtys tūkstančių tikinčiųjų ir kuriomis baigiamas pontifiko antrasis vizitas Afrikoje.

Benino, kur vudu ir katalikybė dažnai persipina, ekonominės sostinės Kotonu stadione sekmadienį susirinko daugiau kaip 30 tūkst. žmonių. Benediktas XVI į stadioną atvyko „papamobiliu“ ir buvo džiaugsmingai sutiktas tikinčiųjų, kurių daugelis vilkėjo sijonus ar skaras su jo atvaizdu. 84 metų pontifikas šiltų pritarimo šūksnių sulaukė ir paėmęs ant rankų kūdikį.

Prieš jo atvykimą minia plodavo kaskart, kai iš už debesų išlįsdavo saulė, o kai kurie tikintieji šaukė „Jėzau!“ ir „Ačiū Dievui!“

„Matau Kristų net Saulėje!“ – sakė 43 metų Francine Bodjrenou.

Šios mišios vainikuoja tris dienas trukusį popiežiaus vizitą, kurio metu Benediktas XVI patvirtino Bažnyčios Afrikoje ateities viziją. Sekmadienį po pietų popiežius išvyks atgal į Romą.

Šeštadienį pontifikas Vidos miesto – vudu centro – bazilikoje, priešais kurią kitoje gatvės pusėje stovi Pitonų šventykla su maždaug 30-čia gyvačių, pasirašė gaires Afrikos Katalikų Bažnyčiai.

Pasirašyto dokumento – apaštališkojo paraginimo „Africae munus“ („Afrikos uždavinys“), į kurį įtrauktos 2009-aisiais įvykusio Afrikos vyskupų sinodo išvados, – pagrindinė mintis yra taika, susitaikymas ir teisingumas.

Jame raginama gerai vadovauti, atsisakyti mirties bausmės, smerkiamas išnaudojimas, ypač – vaikų ir moterų, o AIDS vadinamas daugiausia etine problema, kuriai reikia ir medicininio atsako.

Kovai su šia liga reikia elgsenos pokyčių, tarp jų – seksualinio susilaikymo ir paleistuvystės atmetimo, priduriama dokumente.

Katalikų Bažnyčios pozicija dėl AIDS ir prezervatyvų naudojimo ilgą laiką buvo vertinama prieštaringai, ypač – dėl į pietus nuo Sacharos esančios Afrikos dalies, kur gyvena beveik 70 proc. viso pasaulio ŽIV užsikrėtusių žmonių.

Pontifiko vizitas Benine, kuris buvo didelis vergų prekybos centras ir į kurį misionieriai atvyko prieš 150 metų, turėjo itin daug simbolinių prasmių.

Iš Vidos ir kitų vietų išvežti vergai savo tradicinius vudu tikėjimus nusivežė į Amerikos žemynus.

Benedikto XVI vizitas buvo surengtas tokiu metu, kai Bažnyčia susiduria su dideliu evangelinių judėjimų, kurie šiame žemyne sparčiai plečiasi ir pritraukia šimtus tūkstančių sekėjų, iššūkiu.

Tuo pačiu metu Afrikos katalikų bendruomenė yra sparčiausiai auganti pasaulyje.

Šeštadienį sakydamas kalbą Benediktas XVI pasmerkė korupciją ir perspėjo, kad ji gali išprovokuoti smurtinius neramumus. Popiežius taip pat paragino Afrikos lyderius neatimti iš savo piliečių vilties.

„Šiuo metu yra pernelyg daug skandalų ir neteisingumo, pernelyg daug korupcijos ir godumo, per daug klaidų ir melo, per daug smurto, kuris veda į kančias ir mirtį“, – pontifikas sakė Benino prezidentūroje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min