Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius aukojo mišias audros nusiaubtoje Madrido oro pajėgų bazėje

Popiežiaus vizitas Madride
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežiaus vizitas Madride
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Benediktas XVI, po smarkios šeštadienio vakaro audros, rytą Madrido oro pajėgų bazėje pasirodęs skaisčiai šviečiant saulei, aukojo mišias 1,5 mln. susirinkusių jaunųjų maldininkų.

Tikintieji, kurie naktį po audros – liūties, žaibų ir stiprių vėjo gūsių – praleido po atviru dangumi, sveikino į bazę atvykusį 84 metų popiežių.

Pasaulio 1,2 mlrd. katalikų dvasinis lyderis užėmė savo vietą aukštame baltame soste didžiulėje bangos formos scenoje.

„Tikiuosi, galėjote miegoti nepaisydami šalto oro, – pasakė popiežius, kuris vilkėjo baltu drabužiu ir aukso spalvos mantija. – Esu įsitikinęs, kad šįryt ne kartą kėlėte akis į dangų ir ne tik akis, bet ir savo širdis.“

Daugelis maldininkų negalėjo priimti Komunijos, nes vėjo gūsiai apgriovė kai kurias laikinas koplyčias, pranešė organizatoriai.

Vietoj to maldininkai per mišias, kurios buvo rugpjūčio 16-21 dienomis vykusio ir Pasaulio jaunimo dienai skirto festivalio kulminacija, priėmė „dvasinę Komuniją“, sakė organizatorių atstovas.

Viena iš 17 palapinių, kuriose buvo laikoma Komunija, šeštadienį vakare per audrą sugriuvo. Incidento metu buvo sužeisti septyni jaunuoliai; jie dėl nesunkių sužeidimų, tarp kurių yra ir vienas kojos lūžis, buvo nuvežti į ligoninę.

„Brangus jaunime, leiskite man jus paraginti statyti Kristų, Dievo Sūnų, į jūsų gyvenimo centrą , – sakė pontifikas maldininkams iš 193 valstybių, kurių daugelis nuo saulės gynėsi plačiabrylėmis skrybėlėmis ar spalvingais skėčiais. – Leiskite jums taip pat priminti, kad tikėjimu sekti Kristų, reiškia eiti su Juo bendrystėje su Bažnyčia.“

„Neįmanoma sekti Kristaus vieniems, – sakė popiežius. – Kas pasiduoda pagundai eiti savais keliais arba tikėjimą išgyventi vadovaudamasis šiandien visuomenėje vyraujančia individualistine mąstysena, tam gresia rizika niekados nesusitikti su Jėzumi Kristumi arba nusekti paskui netikrą jo atvaizdą.“

„Iš šitokios draugystės su Jėzumi gims taip pat paskata liudyti tikėjimą įvairiausiose aplinkose. Sutikus Kristų neįmanoma jo neskelbti kitiems. Tad nesisavinkite Kristaus. Skelbkite kitiems savo tikėjimo džiaugsmą.“

Popiežiaus aukojamose sekmadienio mišiose taip pat dalyvavo Ispanijos karalius Juanas Carlosas I ir karalienė Sofia.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min