2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Popiežius Pranciškus: pasaulietiškumas yra žudikas, nes jis žudo sielas, žudo žmones ir žudo Bažnyčią

Popiežius Pranciškus penktadienį paragino Katalikų Bažnyčią ir jos tikinčiuosius nusikratyti žemiškų rūpesčių, kaip tai padarė šv.Pranciškus Asyžietis.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Gimtajame šio viduramžių šventojo mieste Italijoje pontifikas kalbėjo toje pačioje salėje, kur šv.Pranciškus, kaip tikima, parodydamas savo nusižeminimą nusimetė savo drabužius.

Popiežius sakė, kad Bažnyčia taip pat turėtų „nusivilkti“ pasaulietiškumą ir grįžti prie pagrindinių dvasinių dalykų.

„Bažnyčia, visi mes turėtume nusivilkti pasaulietiškumą, – emocingai kalbėjo popiežius. – Pasaulietiškumas yra žudikas, nes jis žudo sielas, žudo žmones, žudo Bažnyčią“.

„Be nusivilkimo taptume konditerijos parduotuvės krikščionimis, kaip gražūs pyragaičiai ir saldumynai, bet – ne tikri krikščionys“, – sakė jis.

Argentinietis popiežius taip pat kalbėjo apie ketvirtadienį prie Italijos Lampedūzos salos įvykusią migrantų laivo tragediją, kuri, kaip jau patvirtinta, pareikalavo 111 gyvybių ir per kurią dar daug žmonių dingo.

„(Pasauliui) nerūpi ta daugybė žmonių, bėgančių nuo vergovės, alkio, bėgančių ieškoti laisvės. O kiek jų žuvo kaip vakar! Šiandien yra ašarų diena“, – sakė jis.

Dabartinis pontifikas, kuris buvo išrinktas kovo mėnesį, yra pirmasis popiežius, pasirinkęs šv.Pranciškaus vardą. Jis sakė, kad jį įkvepia šio šventojo nusižeminimas ir jo mokymas dėl taikos ir Dievo kūrinių saugojimo.

Lankydamasis Asyžiuje popiežius susitiko su daugeliu neturtingų ir neįgalių žmonių, kuriems padeda katalikiškos labdaros organizacijos.

Neįgalių vaikų grupei jis pasakė, kad jų į „žaizdas reikia įsiklausyti ir (jas) pripažinti“.

Kreipdamasis į neturtėlius jis sakė: „Daugelį jūsų nurengė šis laukinis pasaulis, kuris neduoda darbo, kuris nepadeda, kuris nesirūpina iš bado mirštančiais vaikais“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min