Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 14d. 21:41

Popiežius Benediktas XVI gyrė Latvijoje susiklosčiusią ekumenizmo tradiciją

Popiežius Benediktas XVI
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI

Popiežius Benediktas XVI, ketvirtadienį priėmęs Latvijos prezidentą Valdį Zatlerį, gyrė ekumenizmą Latvijoje, o prezidentas jį pakvietė atvykti į Latviją.

Latvijos prezidento spaudos tarnyba BNS pranešė, kad V.Zatleris su popiežiumi aptarė Katalikų Bažnyčios vaidmenį Latvijoje.

V.Zatleris padėkojo Benediktui XVI už svarų Katalikų Bažnyčios indėlį stiprinant dvasingumą ekonominės krizės laikotarpiu ir po jos. Popiežius ypač domėjosi ekonomine situacija Latvijoje ir tuo, kokią vietą šalyje tenka dvasinėms vertybėms. Prezidentas gyrė Katalikų Bažnyčios darbą socialinėje srityje.

Benediktas XVI aukštai įvertino Latvijos kardinolo Janio Pujato ir Rygos arkivyskupo Zbignevo Stankevičiaus vaidmenį stiprinant etinius visuomenės pagrindus. Jis taip pat domėjosi įvairių religinių konfesijų santykiais Latvijoje ir pripažino, kad ekumenizmo tradicijos yra puikus pavyzdys kitoms šalims.

Per audienciją buvo svarstomi klausimai, susiję su jaunimu. Popiežius domėjosi Latvijos švietimo sistema, jos galimybėmis bei dvasinių vertybių diegimu. Taip pat abi pusės sutarė, kad būtina stiprinti šeimos institutą Latvijoje.

Buvo aptarti ir migracijos įtaka Latvijoje ir pasaulyje, ypač šeimos vienybės kontekste ir jos tradicijų išsaugojimu visuomenėje.

V.Zatleris pakvietė Benediktą XVI su vizitu apsilankyti Latvijoje.

Latvijos prezidentas balandžio 13-15 dienomis su oficialiu vizitu lankosi Vatikane.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min