Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 28d. 11:25

Popiežius Benediktas XVI Havanoje susitiko su Kubos lyderiu

Kubos prezidentas Raulis Castro įteikė dovaną Popiežiui Benediktui XVI.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kubos prezidentas Raulis Castro įteikė dovaną Popiežiui Benediktui XVI.

Popiežius Benediktas XVI antradienį Havanoje susitiko su prezidentu Rauliu Castro – šis susitikimas įvyko po Katalikų Bažnyčios vadovo raginimo kurti Kuboje "atviresnę visuomenę", dėl kurios viceprezidentas pareiškė, kad ši komunistų valdoma valstybė neturi jokių politinių reformų planų.

84 metų pontifikas, kuris atvyko į Havaną iš šalies rytuose esančio Santjago, kur pirmadienį aukojo mišias po atviru dangumi, su R.Castro Revoliucijos rūmuose turėjo aptarti Bažnyčios ir valstybės santykių ateitį.

Susitikimas truko mažiau nei valandą; po jo Benediktas XVI ir R.Castro išėjo papozuoti fotografams.

Popiežius, kuris yra 1,2 mlrd. pasaulio katalikų dvasinis vadovas, siekia toliau gerinti Bažnyčios santykius su Kubos valdžia ir skatinti tikėjimą šioje daugiausia pasaulietiškoje valstybėje.

Jie apsikeitė dovanomis: R.Castro įteikė popiežiui Kubos globėjos Kobrės Gailestingumo Mergelės statulėlę, o pontifikas Kubos lyderiui padovanojo Ptolemėjaus „Geografijos“ egzempliorių.

Popiežius, kuris yra 1,2 mlrd. pasaulio katalikų dvasinis vadovas, siekia toliau gerinti Bažnyčios santykius su Kubos valdžia ir skatinti tikėjimą šioje daugiausia pasaulietiškoje valstybėje.

Tačiau jo raginimai „kurti atnaujintą ir atvirą visuomenę“ privertė Kubos viceprezidentą Marino Murillo atmesti bet kokių didelių politinių reformų tikimybę vienintelėje abiejų Amerikų vienpartinėje komunistinėje šalyje.

„Kuboje nebus jokių politinių reformų. Kuboje kalbame apie Kubos ekonomikos modelio atnaujinimą, kad mūsų socializmo forma taptų tvaresnė, skirta mūsų liaudies gerovei“, – per spaudos konferenciją pareiškė antrasis pagal rangą Havanos režimo pareigūnas.

Pirmadienį pradėdamas savo vizitą, kuris yra pirmasis popiežiaus apsilankymas Kuboje po 14 metų pertraukos, Benediktas XVI per mišias Santjage paragino tikinčiuosius padėti kurti „atnaujintą ir atvirą visuomenę, geresnę visuomenę, dar vieną, vertą žmonijos“.

Praėjusią savaitę Benediktas XVI sakė, kad marksizmas „nebeatitinka tikrovės“.

Tačiau Kubos lyderiai tvirtina, kad jų saloje demokratija jau egzistuoja, ir popiežiaus vizitą laiko proga pademonstruoti pasauliui, kad yra tolerantiški ir atviri religinei raiškai.

Trečiadienį pontifikas turi aukoti mišias Havanos Revoliucijos aikštėje, kur turėtų susirinkti iki milijono žmonių. Vėliau trečiadienį jis išvyks iš Kubos, į kurią vizito atvyko po apsilankymo Meksikoje.

Prieš skrydį į Havaną Benediktas XVI aplankė prie Santjago – antrojo pagal dydį šalies miesto – esančią Kobrės Gailestingumo Mergelės šventovę.

Jo vizitas sutampa su 400-osiomis Kobrės Gailestingumo Mergelės medinės statulėlės atradimo jūroje prie Kubos rytinės pakrantės metinėmis.

Popiežius pasimeldė prie statulos ir paprašė Švč.Mergelės padėti Kubai, einančiai „atsinaujinimo ir vilties keliu“.

Buvęs Kubos lyderis Fidelis Castro „mielai“ susitiks su popiežiumi trečiadienį

Buvęs Kubos prezidentas Fidelis Castro internete paskelbtame straipsnyje nurodė, kad trečiadienį „mielai“ susitiks su popiežiumi Benediktu XVI, atvykusiu į komunistų valdomą salą.

„Mielai susitiksiu su Jo Ekscelencija popiežiumi Benediktu XVI..., kaip buvau susitikęs su popiežiumi Jonu Pauliumi II (1998 metais)“, – 85 metų F.Castro nurodė straipsnyje, paskelbtame jo oficialiame tinklalapyje „Cubadetabe“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min