Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 18d. 14:38

Popiežius Benediktas XVI per dvejus metus pašalino iš kunigų beveik 400 pedofilų

Popiežius Benediktas XVI
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI

Naujienų agentūros „The Associated Press“ penktadienį gautame dokumente parodyta, kad vos per porą metų popiežius Benediktas XVI pašalino iš kunigų beveik 400 pedofilų.

2011 ir 2012 metų statistika rodo, kad kunigystės netekusių dvasininkų skaičius labai padidėjo, palyginti su 2008-2009 metais, kai tokių asmenų buvo per pus mažiau – 171.

Vatikanas pirmą kartą pateikė detalią atskaitą apie kunigus pedofilus. Anksčiau būdavo skelbiami tik Vatikano gauti ir nagrinėti atvejai apie įtariamus lytinio tvirkinimo atvejus.

Nėra aišku, kodėl tie skaičiai šoktelėjo 2011-aisiais – gal todėl, kad 2010-aisiais padaugėjo pranešimų apie lytinį tvirkinimą Europos ir kitų kraštų žiniaskaidoje.

AP minimas dokumentas parengtas iš Vatikano turimų duomenų, siekiant padėti Šventajam Sostui apsiginti JT komitete Ženevoje.

Netrukus po žinios apie 400 kunigystės netekusių dvasininkų paskelbimo Vatikanas pareiškė, kad šie duomenys yra klaidingi.

„Informacija, kurią paskleidė šį vakarą „The Associated Pres“, matyt, grindžiama klaidingu interpretavimu duomenų, kurie paskelbti leidinyje „Activity of the Holy See 2011“ (Šventojo Sosto veikla 2011 metais), kuriame yra nuoroda į Tikėjimo doktrinos kongregacijos drausmės tarnybą“, – sakoma Vatikano pranešime.

„Tame leidinyje kalbama apie 612 naujų bylų, pradėtų 2012 metais, iš viso pasaulio, tarp jų ir 418 atvejų dėl nepilnamečių tvirkinimo“, – pažymima pranešime.

„Svarbu pažymėti, kad minėtieji atvejai buvo ankstesniais metais. Be to tie duomenys nenurodo bylų svarstymo rezultatų“, – priduriama jame.

Vis dėlto, netrukus Vatikano atstovas Federico Lonbardi visuomeniniam transliuotojui BBC šį Vatikano neigimą pataisė, patvirtindamas Vatikano buvusio lytinių nusikaltimų prokuroro monsinjoro Charleso Sciclunos atliktus skaičiavimus.

Pasak Ch.Sciclunos, 2011 ir 2012 metais iš kunigystės pasitraukė, savo noru arba ne savo, 384 kunigai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min