Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Popiežius ES lyderius ragina parodyti solidarumą su imigrantais prie Maltos krantų

Popiežius Pranciškus Europos Sąjungos (ES) lyderius sekmadienį paragino pademonstruoti „konkretų solidarumą“ su 49 migrantais, kurie yra įstrigę prie Maltos nevyriausybinėms organizacijoms priklausančiuose laivuose ir kuriems neleidžiama išlipti į krantą.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / „Scanpix“/AP nuotr.

„Keturiasdešimt devyni migrantai jau kelias dienas yra dviejuose nevyriausybinių organizacijų laivuose po to, kai buvo išgelbėti Viduržemio jūroje, ir laukia galimybės išsilaipinti, – sekmadienį kreipdamasis į tūkstančius susirinkusiųjų Šv. Petro aikštėje pareiškė pontifikas. – Skubiai kreipiuosi į Europos lyderius, kad šie pademonstruotų konkretų solidarumą su šiais žmonėmis.“

Vis didėjant nerimui dėl migrantų padėties, kurių dalis jūroje yra įstrigę jau daugiau nei dvi savaites, Europos Komisija anksčiau šią savaitę valstybes nares paragino juos priimti.

Dalį jų pasiūlė priimti Nyderlandai ir Vokietija, tačiau tik tuo atveju, jei jų ES partnerės paseks jų pavyzdžiu. Tai vėl priminė apie ilgalaikį ES valstybių narių nesutarimą dėl dalijimosi atsakomybe už migrantus.

Šiuo metu 17 žmonių yra įstrigę Vokietijos nevyriausybinės organizacijos „Sea-Eye“ laive, o dar 32 – „Sea-Watch“ laive. Tarp jų yra vienerių metų kūdikis ir du šešerių ir septynerių metų vaikai.

Italija ir Malta iki šiol atsisako leisti šiems laivams įplaukti į savo uostus ir sekmadienį pakartojo, jog neatsisakys savo pozicijos.

„Italija daugiau nebepriims atvykstančių žmonių. Tai yra riba, kuri nebus peržengta, – laikraščiui „Il Messaggero“ pareiškė radikalusis Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvini. – Italijos uostai yra uždaryti. Taip bus ir toliau.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius