Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Popiežius ir Anglikonų Bendrijos vadovas sutarė siekti glaudesnių ryšių tarp katalikų ir anglikonų

Vatikanas šeštadienį paskelbė, kad popiežius ir Kenterberio arkivyskupas susitarė stiprinti katalikų ir anglikonų ryšius, nepaisant neseniai skelbto Vatikano kvietimo nepatenkintiems anglikonams tapti katalikais.
Popiežius Benediktas XVI ir Kenterberio arkivyskupas Rowanas Williamsas
Popiežius Benediktas XVI ir Kenterberio arkivyskupas Rowanas Williamsas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Popiežiaus Benedikto XVI susitikimas šį šeštadienį su Anglikonų Bendrijos vadovu Kenterberio arkivyskupu Rowanu Williamsu yra pirmas po to, kai Vatikanas pranešė apie perėjimo į katalikybę procedūros palengvinimą anglikonams, kurie nusivylė Anglikonų Bendrijoje leidžiamu moterų ir gėjų įšventinimu į kunigus.

Trumpame Vatikano pranešime nurodoma, kad pokalbis buvo „nuoširdus“ ir kad kalbėta „apie pastojo meto įvykius, susijusius su Katalikų Bažnyčia ir Anglikonų Bendrija“.

Anglikonų Bendrija atsiskyrė nuo Katalikų Bažnyčios XVI amžiuje, kai popiežius Klemensas VII atsisakė leisti išsiskirti su žmona Anglijos karaliui Henriui VIII.Taip pat pažymima, kad susitikime vėl buvo pareikštas „abipusis noras“ toliau stiprinti tarpusavio santykius.

Prieš šį susitikimą britų žiniasklaida Kenterberio arkivyskupo vizitą vaizdavo kaip abiejų bendruomenių santykių „sureguliavimą“, tačiau apžvalgininkai tikėjosi, kad taip bus demonstruojama krikščioniška vienybė.

„Abu lyderiai įsipareigojo kartu leistis į šią ekumeninę kelionę, – sakė teologijos daktaras R.Williamas Franklinas, Romoje veikiančios Amerikos akademijos asocijuotasis direktorius. – Žmonės sako, kad jiems neužkertamas kelias žengti į priekį.“

Katalikų ir anglikonų bendrijų vadovai „nori pademonstruoti gerą valią ir parodyti, kad ekumenizmas daro pažangą kitose srityse“, – sakė veteranas Vatikano politikos apžvalgininkas Bruno Bartoloni, turėdamas omenyje teologinius klausimus ir ginčą dėl Šventojo Tėvo viršenybės.

„Tačiau iš tikrųjų abi pusės pripažino, kad ekumenizmas žlugo, – B.Bartoloni aiškino naujienų agentūrai AFP. – Katalikų Bažnyčia aiškiai pareiškė, jog ji niekada nepritars moterų kunigystei ir vyskupystei.“

„Reakcingi anglikonai (kurie priešinasi moterų ir homoseksualios orientacijos neslepiančių vyrų įšventinimui į kunigų luomą) pereis į Katalikų Bažnyčią. Iš esmės tai tinka abiem pusėms“, – pridūrė jis.

Anglikonų Bendrija atsiskyrė nuo Katalikų Bažnyčios XVI amžiuje, kai popiežius Klemensas VII atsisakė leisti išsiskirti su žmona Anglijos karaliui Henriui VIII.

Pasaulinei Anglikonų Bendrijai iš viso priklauso apie 77 mln. tikinčiųjų, o jos svarbiausia bendruomenė yra Anglijos Anglikonų Bažnyčia.

Katalikų Bažnyčia vienija apie 1,1 mlrd. tikinčiųjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius