Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius kanonizavo pirmąją Australijos šventąją

Popiežius Benediktas XVI po kanonizacijos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI po kanonizacijos
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį per mišias Šv.Petro aikštėje Vatikane, kuriose dalyvavo maždaug 50 tūkst. maldininkų, oficialiai pripažino pirmąją Australijos šventąją – Kryžiaus Mariją MacKillop.

Popiežius, kuris kalbėjo lotynų kalba, taip pat kanonizavo kanadietį brolį Andre Bessette'ą  ir dar keturis šventuosius iš Italijos, Lenkijos bei Ispanijos. Pontifikas paskelbė, kad „visoje Bažnyčioje jie bus nuoširdžiai gerbiami tarp visų šventųjų“.

Į ceremoniją atvyko maždaug 6 tūkst. australų, kurių daugelis buvo užsidėję australiškas skrybėles ir mojavo Australijos vėliavomis, sakė Vatikano pareigūnai.

„Tai tiesiog nuostabu. Mes visada tikėjome, kad Marija yra šventoji“, – sakė Moya Campbell, viena iš 800 į mišias atvykusių Švč. Jėzaus Širdies juozapiečių, kurių ordiną padėjo įsteigti Kryžiaus Marija MacKillop.

„Tai nuostabu“, – sakė 36 metų Emilia Mourani, kuri atskrido iš Sidnėjaus.
„Meldžiausi jai, ir ji padėjo man išspręsti savo problemas. Štai kodėl esu čia – norėjau jai padėkoti“, – sakė ji, aiškiai sujaudinta šios akimirkos.

Buvęs Australijos premjeras, dabar – užsienio reikalų ministras Kevinas Ruddas kiek anksčiau Kryžiaus Mariją MacKillop pavadino „nepaprasta australe“.

Daugybę žmonių įkvėpdavusi MacKillop buvo vienuolė ir mokytoja, kuri pateko į Australijos Bažnyčios vadovybės nemalonę ir 1871–aisiais, demaskavusi vieną kunigą pedofilą ir kovodama už savo ordino kontrolę, buvo trumpam ekskomunikuota.

„Šv.Marijos kanonizavimas akcentuoja tą centrinį vaidmenį, kurį krikščionių tikėjimas suvaidino Australijos istorijoje“, – australų laikraštyje „The Sunday Telegraph“ rašė Sidnėjaus arkivyskupas kardinolas George'as Pellas, kuris dalyvavo jos kanonizacijos mišiose Vatikane kaip kocelebrantas.

Broliui Andre Bessette'ui (1845–1937), vienuoliui iš Kanados Kvebeko provincijos, priskiriamos gydymo galios, kurias iš pradžių aukšti dvasininkai neigė.

K.Ruddas ir Kanados užsienio reikalų ministras Lawrence'as Cannonas atvyko į kanonizacijos iškilmes Romoje. Prie tūkstančių lenkų maldininkų, atvykusių pagerbti dar vieno Lenkijos šventojo – Stanislawo Kazimiercyzko – prisidėjo Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis.

Sekmadienį popiežius Benediktas XVI taip pat kanonizavo ispanę Kandidą Jėzaus Mariją (Candida Maria de Jesus Cipitria y Barriola) ir italų vienuoles Giulią Salzano ir Battistą Camillą da Varano.

Kanonizavus šiuos šešis šventuosius, 2005–aisiais popiežiumi tapusio Benedikto XVI kanonizuotų šventųjų skaičius padidėjo iki 34. Jo pirmtakas Jonas Paulius II pripažino beveik 500 šventųjų.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min