Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 3d. 20:29

Popiežius Lietuvą pavadino didžia katalikiška šalimi

Popiežius Benediktas XVI
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI

Popiežius Benediktas XVI, trečiadienį priėmęs užsienio reikalų ministrą Vygaudą Ušacką, pasveikino Lietuvą su vardo paminėjimo tūkstantmečio sukaktimi ir pavadino ją didžia katalikiška šalimi, turinčia gilias krikščioniškas tradicijas.

Audiencijoje pas Šventąjį Tėvą dalyvavęs V.Ušackas Vatikano rūmuose taip pat susitiko su Vatikano valstybės sekretoriumi kardinolu Tarcisio Bertone, sekretoriumi santykiams su valstybėmis arkivyskupu Dominique Mamberti, Kardinolų kolegijos dekanu, buvusiu ilgalaikiu valstybės sekretoriumi, kardinolu Angelo Sodano, paskirtu popiežiaus legatu asmeniniu atstovu Lietuvos tūkstantmečio iškilmėse, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Per susitikimus akcentuotas glaudus, vertybėmis grįstas Lietuvos ir Šventojo Sosto bendradarbiavimas, ginant žmogaus teises ir laisves, ypač religijos laisvę, skatinant pasitikėjimą tarp tautų ir religijų ir siekiant užtikrinti tarptautinės humanitarinės teisės įgyvendinimą.

Ministras pasidalijo susirūpinimu dėl lietuvių, gyvenančių užsienyje, sielovados. V.Ušackas teigė, kad mažėjantis senųjų lietuviškų parapijų skaičius pasaulyje, lietuvių kunigų stoka, materialinės pastoracinės veiklos problemos yra iššūkis, reikalaujantis netradicinių sprendimų ir glaudesnio Bažnyčios ir valstybės bendradarbiavimo.

Užsienio reikalų ministras su Šventojo Sosto pareigūnais aptarė perspektyvą artimai bendradarbiauti, Lietuvai rengiantis 2011 metais pirmininkauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO), skleidžiant darnaus valstybių sambūvio, tolerancijos, religinės laisvės vertybes.

Italijoje viešintis V.Ušackas trečiadienį taip pat susitiko su Italijos užsienio reikalų ministru Franco Frattini ir pasirašė su juo Lietuvos ir Italijos užsienio reikalų ministerijų sustiprinto bendradarbiavimo deklaraciją.

Deklaracija numato reguliarų ministerijų pareigūnų bendradarbiavimą ir konsultacijas aktualiais Europos Sąjungos, NATO, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO), Jungtinių Tautų (JT) ir kitų tarptautinių organizacijų, Europos kaimynystės, energetinio saugumo, konsuliniais ir viešosios diplomatijos klausimais.

Šioje tarpinstitucinėje deklaracijoje abi valstybės taip pat įsipareigoja glaudžiai bendradarbiauti rengiantis ir pirmininkaujant ES ir ESBO.

Italijos užsienio reikalų ministras F.Frattini priėmė ministro V.Ušacko kvietimą apsilankyti su darbo vizitu Lietuvoje rugsėjo mėnesį.

Susitikime V.Ušackas priminė neišspręstą Lietuvos diplomatinės atstovybės Romoje pastato klausimą. Lietuvos diplomatijos vadovas pateikė technines Lietuvos atstovybės Italijoje pastatui keliamas sąlygas.

Italijos užsienio reikalų ministras F.Frattini patikino, kad šiuo metu ieškoma tinkamo pastato Lietuvos diplomatinei atstovybei Romoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min