TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius meldžia atleisti už „mažutėlių išnaudojimą“ (atnaujinta 15.25 val.)

Popiežius Benediktas XVI
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Benediktas XVI penktadienį meldė atleisti dėl pedofilų kunigų vykdyto „mažutėlių išnaudojimo“ ir pažadėjo „padaryti viską, kas įmanoma“, kad ši blogybė būtų išrauta.

Per Vatikane aukotas mišias, žyminčias Katalikų bažnyčios paskelbtų Kunigų metų pabaigą, popiežius pažadėjo „padaryti viską, kas įmanoma“, kad užkirstų kelią kai kurių dvasininkų vykdytam nepilnamečių seksualiniam išnaudojimui.

„Taip nutiko, kad šiais džiaugsmo dėl Kunigystės sakramento metais į šviesą išniro kunigų nuodėmės, mažutėlių išnaudojimas“, – Benediktas XVI sakė savo homilijoje Vatikano Šv.Petro aikštėje, kurioje buvo susirinkę apie 15 tūkst. kunigų iš viso pasaulio.

„Atkakliai meldžiame Dievo ir (su seksualinio išnaudojimo incidentais) susijusių asmenų atleidimo, taip pat žadame padaryti viską, kas įmanoma, kad toks išnaudojimas nebepasikartotų“, – pridūrė pontifikas.

„Priimdami vyrus į kunigystę ir juos ugdydami padarysime viską, ką galime, kad įvertintume jų pašaukimo tikrumą, taip pat visomis išgalėmis lydėsime kunigus jų kelionėje“, – pažadėjo jis.

Viena aktyvistė iš Jungtinėse Valstijose veikiančios organizacijos, remiančios nukentėjusiuosius nuo dvasininkų smurto, atmetė šį popiežiaus atsiprašymą ir vadino nuviliančiu bei pavojingu.

„Jis kalbėjo apie seminarijų formavimą ir meldė nukentėjusiųjų atleidimo, – Joelle Casteix, atstovaujanti Nukentėjusiųjų nuo kunigų išnaudojimo tinklui (SNAP), sakė naujienų agentūrai AFP. – Nieko nebus daroma, kad vaikai būtų saugūs dabar.“

SNAP reikalauja laikytis „nulinės tolerancijos politikos, siekiant užtikrinti, kad apie bet kurį asmenį, išnaudojantį vaiką arba dangstantį tokį išnaudojimą, būtų nedelsiant pranešama civilių institucijoms“, pabrėžė J.Casteix.

Taip nutiko, kad šiais džiaugsmo dėl Kunigystės sakramento metais į šviesą išniro kunigų nuodėmės, mažutėlių išnaudojimas, – sakė popiežius.Skandalai dėl kunigų pedofilijos ir tokių atvejų dangstymo krečia Katalikų bažnyčią Europoje ir Amerikoje nuo praėjusių metų.

Dėl pedofilijos „kunigystė, kurios užduotis – skelbti Dievo rūpestį mūsų gerove, tampa savęs priešingybe“, – skundėsi 83 metų popiežius, vilkintis baltos ir geltonos spalvų drabužius.

Tačiau pontifikas dar kartą atmetė bet kokias galimybes atšaukti šimtmečius gyvuojančią katalikų dvasininkų celibato tradiciją.

Kunigų celibatas yra „tikėjimo ir ištikimybės išraiška“, taip pat padedantis perkelti į žemę dangaus karalystės tyrumą, Benediktas XVI sakė per ketvirtadienio vakarą vykusį didįjį maldos budėjimą.

Kai kurie katalikų hierarchai ir intelektualai ragino iš naujos apsvarstyti celibato klausimą, atsižvelgiant į galimus kunigų pedofilijos skandalo padarinius.

Minėdama Kunigų metų pabaigą, Italijos katalikų bažnyčia antradienį padėkojo dvasininkams už pasišventimą „byrant kaltinimams“ dėl vaikų seksualinio išnaudojimo, kuris „sukėlė kartėlį ir skausmą, taip pat ant kiekvieno metė įtarimą“.

Pats popiežius kaltinamas, kad būdamas Miuncheno arkivyskupas ir vėliau vadovaudamas Vatikano institucijai, atsakingai už kunigų moralę, padėjo dangstyti pedofiliniais santykiais susitepusius dvasininkus.

Praėjusių metų pabaigoje Airiją sudrebino dvi viena po kitos paskelbtos ataskaitos, atskleidusios dešimtmečius kunigų vykdytą vaikų, daugiausia berniukų, seksualinį išnaudojimą, taip pat Bažnyčios hierarchų pastangas nuslėpti tokius atvejus.

Šių metų kovą Benediktas XVI pasiuntė Airijos katalikams ganytojišką laišką, kuriame pareiškė jaučiantis gėdą ir besigailinti dėl šios šalies dvasininkų, kuriems buvo patikėta rūpintis nepilnamečiais, nusikaltimų, kurių pynė tęsėsi ištisus dešimtmečius.

Vėliau daug panašių atvejų buvo paviešinta popiežiaus gimtojoje Vokietijoje, Austrijoje, Belgijoje, Jungtinėse Valstijose, Brazilijoje ir kitose šalyse.

Popiežius kelis kartus pasmerkė pedofilija susitepusius kunigus, taip pat susitiko su nukentėjusiaisiais Australijoje, Jungtinėse Valstijose ir Maltoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min