Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Popiežius mišias, kuriomis baigiasi Kalėdų laikotarpis, aukojo tikintiesiems atsukęs nugarą (atnaujinta 18.50 val.)

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį Siksto koplyčioje mišias aukojo tikintiesiems atsukęs nugarą – antrą kartą per savo popiežiavimo laiką laikydamasis po Vatikano II Susirinkimo atsisakytos liturginės tradicijos.
Popiežius krikštija vaikus.
Popiežius krikštija vaikus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Per katalikų Kristaus Krikšto šventės, kuria baigiasi Kalėdų švenčių sezonas, mišias Benediktas XVI pakrikštijo 13 vaikų ir beveik visą savo pamokslą skyrė šeimai ir krikščioniškam vaikų auklėjimui.

„Vaikas nėra savo tėvų nuosavybė, tik Kūrėjo pavedamas jų atsakomybei, ... kad taptų laisvu Dievo vaiku“, – sakė jis.

Vatikano Popiežiaus liturginių apeigų biuras nurodė, jog popiežius norėjo būti atsisukęs į altorių, esantį Michelangelo šedevro „Paskutinis teismas“ apačioje, kad nepakeistų Siksto koplyčios „grožio ir harmonijos“.

2005 metais išrinktas popiežius atsisukęs į altorių aukojo ir pernykštes Kristaus Krikšto šventės mišias.

Dar būdamas kardinolu ir Vatikano Tikėjimo doktrinos kongregacijos vadovu Josephas Ratzingeris apgailestavo dėl 7-ojo dešimtmečio viduryje įvykusio Bažnyčios vyskupų susirinkimo sprendimo, kad kunigas per mišias turėtų būti atsisukęs į tikinčiuosius.

Jis tvirtino, kad tie pakeitimai sukūrė uždarą tikinčiųjų ir kunigo ratą, o ne bendrą jų atsisukimą į garbinimo objektą.

2007 metų liepą Benediktas XVI išleido dekretą, kuriuo leido „tikinčiųjų grupėms“ prašyti nuolat aukoti 16-ojo amžiaus lotyniškąsias mišias, taip užbaigdamas ilgą kampaniją, kuri galėjo suskaldyti Bažnyčią.

Ši lotyniškųjų mišių forma buvo nustatyta valdant Pijui V, per Tridento susirinkimą, todėl vadinama tridentinėmis mišiomis, bet per Vatikano II Susirinkimo inicijuotas Bažnyčios reformas jų buvo atsisakyta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius