Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 1d. 14:34

Popiežius Naujaisiais metais linki stiprybės, drąsos ir vilties

Popiežius Pranciškus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus pasauliui pradedant Naujuosius, 2014-uosius metus taria „stiprybės, drąsos ir vilties žodžius“.

Toks buvo jo homilijos per trečiadienio ryto mišias Šv.Petro bazilikoje akcentas.

Katalikų Bažnyčia sausio 1-ąją dedikuoja pasaulinės taikos skatinimui. Pranciškus sakė, kad pasaulyje esama „alkio ir troškulio teisingumui, taikai ir Dievui“.

Pirmaisiais savo popiežiavimo metais Pranciškus nustatė kelią, anot jo, vargšų Bažnyčiai, dėmesingai vargstantiems ir džiugiai besikreipiančiai į kitus.

Argentinoje gimęs pontifikas paragino pasaulio katalikus laikytis „tikėjimo vadovo“, kuris žada džiaugsmingą Evangeliją „be ribų“.

Vėliau popiežius Pranciškus, laimindamas susirinkusius Šv.Petro aikštėje maldininkus, ragino stiprinti solidarumą pasaulyje.

„Mes visi turime pareigą veikti taip, kad pasaulis būtų gerbiančių vienas kitą brolių bendruomenė, pripažįstančių savo skirtingumą ir besirūpinančių vienas kitu“, – sakė jis.

Pranciškus pažymėjo, kad smurto ir neteisybės akivaizdoje „negalima būti abejingam ir neveikliam“, ir palinkėjo , kad 2014-ieji atneštų „tikrą įsipareigojimą kurti visuomenę, kurioje būtų daugiau teisingumo ir daugiau solidarumo“.

„Turime liautis ėję šiuo smurto keliu! Kas vyksta žmogaus širdyje? Žmonijos širdyje? Mes turime liautis!“ – pabrėžė jis.

Pranciškus sakė turįs vilties, kad „brolybė“ ir „taikos šauksmas“ iš karo draskomų pasaulio kraštų padrąsins imtis dialogo ir „nuvers sienas, kurios trukdo priešams pamatyti kitus broliais“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min