Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius nerimauja dėl mažėjančios religijos svarbos žmonių gyvenime

Popiežius Benediktas XVI
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Benediktas XVI penktadienį išreiškė nerimą dėl „religijos marginalizavimo“, sakydamas svarbią kalbą klausytojams, tarp kurių buvo keturi buvę Didžiosios Britanijos premjerai.

Pontifikas britų parlamento širdyje – Vestminsterio sąlėje – susirinkusiems įstatymų leidėjams ir kitiems įtakingiems veikėjams sakė, jog esama „nerimą keliančių ženklų“, kad religijos svarba visuomenėje mažėja.

Pradėjęs keturių dienų vizitą Didžiojoje Britanijoje Benediktas XVI perspėjo dėl šalyje plintančio „agresyvaus sekuliarizmo“, o penktadienį vėl vystė šią temą kalboje, kurios klausėsi buvę premjerai Margaret Thatcher, Tony Blair, Gordonas Brownas ir Johnas Majoras.

„Galiu tik išsakyti savo nerimą dėl didėjančios religijos, ypač krikščionybės, marginalizavimo, kuris vyksta kai kuriose srityse – netgi šalyse, kurios skiria didelį dėmesį tolerancijai, – pabrėžė Šventasis Tėvas. – Esama tokių, kurie tvirtina, kad viešos šventės, tokios kaip Kalėdos, neturėtų būti skatinamos dėl abejotino įsitikinimo, kad tai gali kažkaip įžeisti kitą religiją išpažįstančius arba netikinčius.“

Londone leidžiamas dienraštis „Evening Standard“ popiežiaus kalbą komentavo pirmajame puslapyje išspausdintame straipsnyje, kurio antraštė skelbė: „Popiežiaus kvietimas gelbėti Kalėdas“.

Katalikų Bažnyčios vadovas taip pat paragino klausytojus „ieškoti būdų, kaip propaguoti ir skatinti dialogą tarp tikėjimo ir logikos visuose šalies gyvenimo lygiuose“.

Kreipdamasis į įstatymų leidėjus, jis pabrėžė, kad esama „nerimą keliančių ženklų, jog nesugebama priimti ne vien tikinčiųjų teisės į sąžinės ir religijos laisvę, bet ir teisėto religijos vaidmens viešojoje erdvėje.“

Benediktas XVI taip pat kritikavo biudžeto lėšų naudojimą finansinių institucijų gelbėjimui, sakydamas, jog šiuos pinigus būti geriau išleisti kovai su skurdu pasaulyje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./T.Blairas ir G.Brownas
G.Brownas ir T.Blairas 

„Žinoma, esminis žmogiškasis pasaulio tautų vystymasis ne mažiau svarbus; šis užmojis vertas viso pasaulio dėmesio ir yra išties „per didelis, kad jį ištiktų nesėkmė“, – aiškino pontifikas.

T.Blairas ir jo įpėdinis G.Brownas popiežiaus kalbos Vestminsterio salėje klausėsi sėdėdami vienas šalia kito. T.Blairas, kuris baigęs premjero kadenciją atsivertė į katalikybę, griežtai kritikuoja G.Browną neseniai išleistoje prisiminimų knygoje, tačiau prieš atvykstant popiežiui jiedu gyvai šnekučiavosi.

Dabartinis ministras pirmininkas Davidas Cameronas šiame renginyje nedalyvavo, nes buvo išvykęs į savo tėvo Iano (Jano) laidotuves, tačiau jis susitiks su pontifiku šeštadienį.

83 metų pontifikas penktadienį dalyvavo visuose suplanuotuose renginiuose, nors policija pranešė sulaikiusi šešis vyrus, įtariamus planavusius įvykdyti su šiuo vizitu susijusį teroro išpuolį.

Pirmojo Katalikų Bažnyčios vadovo oficialaus vizito pradžią taip pat temdė jo išvakarėse vieno įtakingo Vatikano hierarcho pasisakymas, kuriame jis Didžiąją Britaniją prilygino „trečiojo pasaulio šaliai“. Jis taip pat pareiškė, kad šalyje, kurioje dauguma gyventojų yra anglikonai, išplito „agresyvus neoateizmas“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min