TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius paragino moteris nesivaržyti žindyti bažnyčioje

Popiežius Pranciškus Siksto koplyčioje krikštijo vaikus.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus Siksto koplyčioje krikštijo vaikus.
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Pranciškus atkreipia dėmesį į benamius žmones, šią žiemą Europoje kenčiančius ir šaltį, ir abejingumą.

Vien Italijoje su šalčiu yra siejama aštuonių žmonių mirtis. Tarp šių žmonių yra vyras, miręs nenaudojamo pastato rūsyje Milane, ir vyras, miręs gatvėje prie Arno upės Florencijoje. Pranciškus pasimeldė už tuos, kas, „deja, neišgyveno“ šalčio. Jis taip pat prašė Dievo „sušildyti mūsų širdis, kad mes padėtume“ benamiams.

Vatikanas kai kuriems benamiams išdalijo šiltus miegmaišius, kurie apsaugo nuo šalčio iki minus 20 laipsnių pagal Celsijų. Prie aukštų Vatikano sienų naktį buvo palikti kai kurie Vatikano automobiliai atrakintomis durelėmis, kad benamiai paeiliui galėtų įsėsti ir sušilti. Keli benamiai miegojo lauke po Vatikano portikais.

Siksto koplyčioje krikštijo kūdikius

Popiežius Pranciškus Siksto koplyčioje sekmadienį ryte pakrikštijo 28 kūdikius, o jų verksmui pasiekus kulminaciją pajuokavo, kad „koncertas prasidėjo“.

Ir anksčiau popiežius yra išreiškęs pritarimą maitinimui krūtimi, taip pat ir viešam.

Jis kalbėjo trumpai, pažymėjo, kad kūdikiai gali būti sutrikę dėl naujos vietos ar, galbūt, buvo anksti prižadinti ceremonijai šioje Michelangelo išpuoštoje koplyčioje, kur per uždaras konklavas yra renkami popiežiai. Pranciškus sakė, kad pirmasis Jėzaus „pamokslas“ galbūt ir buvo jo kūdikiškas verksmas.

Tėvai prie popiežiaus prieidavo iš eilės, išsipuošusios motinos laikė savo kūdikius. Pranciškus suteikdamas krikštą paskelbdavo kiekvieno vaiko vardą.

Kai kurie kūdikiai viską pramiegojo, kiti triukšmavo. Viena moteris pamaitino savo vaiką.

Šeštadienį, sausio 14 dieną, popiežius pakrikštys aštuonis vaikus, gimusius žemės drebėjimo nuniokotoje centrinėje Italijoje.

Ragino moteris nesivaržyti žindyti bažnyčioje

Popiežius Pranciškus paragino sekmadienio ceremonijoje Siksto koplyčioje dalyvavusias moteris nesivaržyti maitinti savo kūdikius bažnyčioje.

„Ceremonija ilgoka, kai kas verkia, nes išalko. Taip jau yra“, – sakė pontifikas.

„Jūs, motinos, nesibaimindamos žindykite. Visai kaip Mergelė Marija maitino Jėzų“, – pasakė jis tikintiesiems, dalyvavusiems metinėje ceremonijoje, kuria paminimas Jėzaus krikštas.

Pranciškus, kuris yra argentinietis, sekmadienį pakrikštijo 28 vaikus: 15 berniukų ir 13 mergaičių.

Ir anksčiau popiežius yra išreiškęs pritarimą maitinimui krūtimi, taip pat ir viešam.

Tarp žindymo privalumų yra kūdikio aprūpinimas optimaliu maistu, jų imuninės sistemos stiprinimas, motinų ryšio su savo vaikais stiprinimas, greitesnis moterų priaugto svorio numetimas.

Tačiau daugelyje pasaulio šalių moterys dažnai nėra skatinamos maitinti krūtimi, ypač – viešumoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min