Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 1d. 18:27

Popiežius paskirs Kristaus legionierių kongregacijos pertvarkymo komisiją

Popiežius Benediktas XVI
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI

Popiežius Benediktas XVI paskirs savo legatą ir specialią komisiją, kuri turės pertvarkyti Kristaus Legionierių kongregaciją, paaiškėjus, kad šios konservatyvios katalikų organizacijos įkūrėjas seksualiai išnaudojo seminaristus ir buvo mažiausiai vieno vaiko tėvas, pranešė Vatikanas.

Vatikano pranešime smerkiamas Kristaus legionierių kongregacijos įkūrėjas Marcialas Macielas, sukūręs „galios sistemą“, pagrįstą tylėjimu ir paklusnumu, kuri jam leido gyventi dvilypį gyvenimą „be skrupulų ir tikrų religinių sentimentų“ bei dešimtmečius išnaudoti jaunuolius, nesibaiminant jokių pasekmių.

Vatikanas patikino kongregacijos narius, kad padės jiems „išgryninti“ šios organizacijos veiklą.

M.Macielas, kuris 2008 metų sausį mirė Jungtinėse Valstijose, sulaukęs 87 metų, geležiniu kumščiu vadovavo Kristaus legionierių kongregacijai nuo tada, kai 1941-aisiais įkūrė ją Meksikoje.

Praėjusiais metais kongregacija patvirtino laikraščio „The New York Times“ pranešimą, kad viena moteris nuo M.Macielo pagimdė dukterį.

M.Macielas taip pat buvo apkaltintas seksualiai prievartavęs seminaristus, todėl Benediktas XVI pasmerkė šį dvasininką.

Šiuo metu Kristaus legionieriai dirba 22-ose valstybėse, ypač aktyviai Ispanijoje ir Meksikoje.

Kongregacijai, kuri turi 12 universitetų, priklauso apie 800 kunigų ir 2500 seminaristų. Pasaulietiškai vienuolijos atšakai – judėjimui „Regnum Christi“ – priklauso 70 tūkst. narių.

Praeitų metų liepą Šventasis Tėvas nurodė patikrinti Kristaus legionierių veiklą ir kaltinimus dėl kunigo luomui netinkamo elgesio bei seksualinių nusikaltimų.

Penki Vatikano inspektoriai aplankė apie 120 Kristaus Legiono bendruomenių ir praeitą mėnesį pateikė savo ataskaitą popiežiui Benediktui XVI.

Pastarasis sprendimas dėl Kristaus legionierių kongregacijos buvo paskelbtas po penktadienį įvykusio pontifiko susitikimo su kanoninę vizitaciją atlikusiais dvasininkais, kuriame buvo tariamasi dėl tos organizacijos ateities.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min