Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius paskutinę vizito Jordanijoje dieną aukoja mišias po atviru dangumi (atnaujinta 15.15 val.)

Dešimtys tūkstančių jordaniečių sekmadienį pasveikino popiežių Benediktą XVI, kuris paskutinę savo vizito šioje šalyje dieną atvyko aukoti mišių futbolo stadione Amane.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dešimtys tūkstančių jordaniečių sekmadienį pasveikino popiežių Benediktą XVI, kuris paskutinę savo vizito šioje šalyje dieną atvyko aukoti mišių futbolo stadione Amane.
Šaltinis: BNS
0
A A

Dešimtys tūkstančių jordaniečių sekmadienį pasveikino popiežių Benediktą XVI, kuris paskutinę savo vizito šioje šalyje dieną atvyko aukoti mišių futbolo stadione Amane.

Į stadioną popiežius įvažiavo neperšaunamais stiklais aprūpintu „papamobiliu“ ir vieną apvažiavo juo aplink aikštę. Tuo tarpu tūkstančiai susirinkusių žmonių sveikino arabiškai dainuodami „Taip – meilei, taip – taikai“.

Daugelis žmonių laikė Jordanijos ir Vatikano vėliavas, o kiti mojavo taiką simbolizuojančiais baltais kaspinais.

Vėliau pontifikas apsilankys Betanijoje Jordano upės rytiniame krante, kur, kaip tiki krikščionys, buvo pakrikštytas Jėzus, o pirmadienį išvyks į Izraelį tęsti savo piligriminės kelionės Šventojoje Žemėje.

Jordanijos Katalikų Bažnyčios atstovas Refaatas Badras sakė, kad į mišias Amano stadione buvo pakviesta 70 tūkst. žmonių, o Jordanijos vyriausybė išleido įsaką, kuriuo krikščionims leidžiama neatvykti į darbą, kad jie galėtų dalyvauti popiežiaus renginiuose.

Šeštadienį 82 metų Benediktas XVI paragino siekti susitaikymo tarp religijų, bet nuvylė musulmonų dvasininkus iš naujo neatsiprašydamas už savo komentarus, kurie laikomi nukreiptais prieš islamą.

Kreipdamasis į musulmonų lyderius didžiulėje Amano al Husseino  mečetėje, jis skundėsi „ideologiniu manipuliavimu religija“ ir ragino musulmonus bei krikščionis susivienyti kaip „Dievo garbintojams“.

Pirmadienį popiežius nuskris į Izraelį, kur vėl turėtų didžiausią dėmesį skirti pakantumo tiltų tarp religijų tiesimui.

Popiežius per mišias Jordanijoje gyrė Artimųjų Rytų krikščionių drąsą

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį per Jordanijoje po atviru dangumi aukotas mišias ragino krikščionis neapleisti savo tikėjimo Šventojoje Žemėje – regione, kurį ilgą laiką alino konfliktas, daugelį privertęs tapti pabėgėliais.

Girdamas mažėjančios Artimųjų Rytų krikščionių bendruomenės „ypatingą drąsą“, pontifikas maždaug 50 tūkst. tikinčiųjų iš viso regiono, įskaitant Iraką, ragino būti „ištikimus savo šaknims“.

„Čionykštę katalikų bendruomenę labai veikia tie sunkumai ir neaiškumai, kurie veikia visus Artimųjų Rytų žmones“, – sakė jis savo homilijoje per mišias futbolo stadione Amane.

„Ištikimybė jūsų krikščioniškoms šaknims, ištikimybė Bažnyčios misijai Šventojoje Žemėje reikalauja iš kiekvieno jūsų ypatingos drąsos: įsitikinimų drąsos, gimusios iš asmeninio tikėjimo, ne vien socialinių konvencijų ar šeimos tradicijų“, – sakė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min