Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 16d. 17:35

Popiežius paskutinę vizito Libane dieną ragino siekti taikos Sirijoje ir Artimuosiuose Rytuose

Popiežius Benediktas XVI Libane
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI Libane

Tūkstančiai žmonių susirinko Beiruto uosto rajone, kur popiežius Benediktas XVI paskutinę savo vizito Libane dieną per sekmadienio mišias po atviru dangumi įtaigiai ragino siekti taikos Sirijoje ir Artimuosiuose Rytuose, ir apgailestavo dėl smurto, „kuris kelia tiek daug kančių“.

Kalbėdamas per mišias po atviru dangumi, kuriose dalyvavo didžiulė minia, popiežius ragino tarptautinę bendriją ir ypač arabų šalis rasti sprendimą konfliktui kaimyninėje Sirijoje užbaigti.

„Kodėl tiek daug siaubo? Kodėl tiek žuvusiųjų?“ – klausė Benediktas XVI, kuris apgailestavo, kad „pirmosios aukos yra moterys ir vaikai“.

„Pasaulyje, kuriame prievarta nuolat palieka už savęs niūrius mirties ir sugriovimo pėdsakus, primygtinai būtina tarnauti teisingumui ir taikai“, – sakė pontifikas savo homilijoje.

„Ypač meldžiu, jog Viešpats duotų šiam Artimųjų Rytų regionui taikos ir susitaikymo tarnų, kad visi žmonės galėtų gyventi oriai ir ramybėje“, – sakė jis.

Popiežius kalbėjo nuo altoriaus, pastatyto žemėje, kur po Libano 1975–1990 metų pilietinio karo buvo vieni griuvėsiai. Jis primygtinai ragino siekti taikos ir susitaikymo tarp krikščionių ir musulmonų.

Vatikano atstovas Federico Lombardi sakė, kad, vietos organizatorių duomenimis, buvo susirinkę maždaug 350 tūkst. žmonių. Dalyvavo daugelio Libano visuomenės grupių, kurios daugiausia yra religinės, atstovai.

Benediktas XVI kalbėjo, kad kuriant brolišką visuomenę ir draugystę reikia teisingumo ir taikos. Tuo tarpu Beiruto centre oro erdvę saugojo sraigtasparniai, o gatvėse patruliavo kariai.

Šeštadienį popiežius ragino krikščionis ir musulmonus sukurti darnią, pliuralistinę visuomenę, kurioje būtų gerbiamas kiekvieno žmogaus orumas ir užtikrinama teisė taikiai garbinti.

Maronitų Katalikų Bažnyčios patriarchas Bechara al Rai prieš prasidedant mišioms pontifikui pasakė: „Jūsų vizitas yra saugumo vožtuvas tokiu metu, kai krikščionys jaučia nestabilumą ir atkakliai priešinasi, kad patvirtintų esantys giliai įsišakniję šioje žemėje, nepaisant didelių iššūkių“.

Per mišias 85 metų popiežių sveikino minia maldininkų, mojavusių Vatikano bei Libano vėliavomis.

15-metė Mariana Khoury, kuri ryšėjo skarelę su arabišku užrašu „Tu pažadėjai ir atvykai“, sakė: „Mes norime pažadėti jam, kad būsime Bažnyčios ateitis ir saugosime savo meilę Jėzui“.

Pakylos, ant kurio įrengtas altorius, foną sudaro šalies simbolis – Libano kedras, o aplink pakylą sustatyti gyvi kedrų ir alyvmedžių – taikos simbolio – medeliai.

Benediktas XVI, kuris atrodė silpnas ir ėjo pasiramsčiuodamas lazdele, į Libaną atvyko penktadienį ir buvo šiltai sutiktas visų šalies daugiakonfesinės visuomenės grupių. Šį savo vizitą jis skyrė taikos žiniai.

Šeštadienį popiežius ragino krikščionis ir musulmonus sukurti darnią, pliuralistinę visuomenę, kurioje būtų gerbiamas kiekvieno žmogaus orumas ir užtikrinama teisė taikiai garbinti.

Jis taip pat pabrėžė, kad žmonės privalo atmesti kerštą, pripažinti savo pačių kaltes ir atleisti vieni kitiems.

Tie, kurie nori gyventi taikiai, turi perkeisti širdis, sakė Benediktas XVI. Tai, pasak jo, apima „keršto atmetimą, savo kalčių pripažinimą, atsiprašymų priėmimą jų nereikalaujant ir, ne paskutinėje vietoje, atlaidumą“.

Libanas yra daugiakonfesinė šalis, kurioje musulmonai sudaro maždaug 65 proc. gyventojų, o krikščionys – likusią dalį.

Į Romą popiežius turi išvykti 19 val. (ir Lietuvos laiku), po atsisveikinimo žodžių Rafiqo Hariri tarptautiniame oro uoste.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min