Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 16d. 12:11

Popiežius per Korėjos kankiniams skirtas mišias: „Už ką mes mirtume?“

Popiežius Pranciškus atvyko į Pietų Korėją
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus atvyko į Pietų Korėją
Popiežius Pranciškus šeštadienį per mišias Seule paskelbė palaimintaisiais 124 Korėjos ankstyvųjų krikščionybės laikų kankinius ir didžiulės tikinčiųjų minios klausė, už kokias vertybes jie galbūt norėtų mirti vis labiau materialistiniame, globalizuotame pasaulyje.

Mišiose po atviru dangumi dalyvavo šimtai tūkstančių tikinčiųjų, kurių dauguma buvo kviestinės Bažnyčios grupės iš visos Pietų Korėjos.

Tvyrant drėgnam karščiui, apeigos vyko Gvangvamuno aikštėje – pagrindinėje miesto ceremonijų erdvėje.

Dėl šių beatifikacijos mišių, kurios buvo pagrindinis popiežiaus penkių dienų vizito akcentas, buvo vykdoma didžiulė saugumo operacija – buvo uždaryti tiltai, gatvės ir metropoliteno stotys, ant aplinkinių biurų pastatų stogų buvo dislokuoti policijos snaiperiai, o pačių pastatų langai buvo užantspauduoti.

Garsiausias iš 124 beatifikuotų kankinių yra 18-ajame amžiuje gyvenęs turtingos aristokratų šeimos atstovas Paulius Yun Ji-chungas (Paulius Jun Džičungas), kuris tapo pirmuoju Korėjos katalikų kankiniu, kai 1791 metais buvo nužudytas po konflikto su konfucianizmo pareigūnais.

Kaip nurodo Katalikų Bažnyčia, per pirmuosius 100 metų po katalikybės atsiradimo Korėjos pusiasalyje 1784-aisiais, buvo nužudyta maždaug 10 tūkst. korėjiečių.

Jie žinojo mokinystės kainą ir norėjo sudėti dideles aukas

„Jie žinojo mokinystės kainą ir norėjo sudėti dideles aukas“, – per homiliją po trumpos beratifikavimo ceremonijos sakė Pranciškus.

1984 metais popiežius Jonas Paulius II lankydamasis Pietų Korėjoje 103 korėjiečius kankinius paskelbė šventaisiais. Šie kanonizuoti kankiniai buvo nužudyti už Kristų 1839 metais.

Dabar Pranciškus paskelbė palaimintaisiais pirmosios krikščionių persekiojimo bangos kankinius, nužudytus 1791 metais.

„Jie kviečia mus pagalvoti apie tai, už ką, jei jau taip, mes patys norėtume mirti“, – sakė popiežius.

Tęsdamas temą, kuri dominavo jo vizito metu, popiežius sakė, kad pamokos, kurias galima išmokti iš šių kankinių, dabartiniais laikais, kuriuos labiau žymi savanaudiškumas ir godumas, o ne auka, yra svarbios kaip visuomet.

„Jų pavyzdys gali daug pasakyti mums, gyvenantiems visuomenėse, kur greta didžiulio turto tyliai auga baisus skurdas, kur į neturtėlių verksmą retai atkreipiamas dėmesys“, – sakė jis. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

02:37
01:14:11
00:36

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min