Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius per Kryžiaus kelio pamaldas Madride priminė pasaulio nuodėmes ir smurtą prieš vaikus

Popiežius Benediktas XVI
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Popiežius Benediktas XVI penktadienio vakarą vadovavo Kryžiaus kelio pamaldoms Madride, kartu su tūkstančius jaunų maldininkų dalyvaudamas ceremonijose priminusiose Kristaus nukryžiavimą ir pasaulio nuodėmes, įskaitant žaginimą ir nusikaltimus prieš vaikus.

84 metų pontifikas sėdėjo soste ant didžiulės baltos scenos Kibelės aikštėje, kurioje vykstanti Kryžiaus kelio stočių pagerbimo ceremonija priminė apie Kristaus nukryžiavimą ir jo prisikėlimą.

Šių pamaldų iškilminga atmosfera buvo gana neįprasta, palyginus su gatvės šventės nuotaika, pastaruoju metu tvyrojusia Ispanijos sostinėje, kurią daugiau nei milijonas jaunųjų katalikų piligrimų užplūdo per rugpjūčio 16-21 dieną vykstančias Pasaulines jaunimo dienas (PJD).

Tačiau netoli ceremonijų vietos jau trečią vakarą iš eilės vyko protestai, daliai ispanų reiškiant nepasitenkinimą dėl išlaidų Pasaulinėms jaunimo dienoms, kai šalį slegia ekonomikos krizė, o daugiau nei 45 proc. jaunuolių iki 25 metų amžiaus neturi darbo.

Maždaug 3-5 tūkst. protestuotojų šias eitynes pavakare pradėjo nuo Madrido pagrindinės Atočos geležinkelio stoties ir traukė centrinės Saulės Vartų aikštės link. Tačiau daugybė policininkų neleido demonstrantams patekti į aikštę, kurioje trečiadienio ir ketvirtadienio vakarą vyko protestuotojų susirėmimai su policija.

Vos už kelių šimtų metrų piligrimai barstė konfeti ir leido į orą geltonus bei baltus balionus, kai 1,2 mln. sekėjų turinčios Katalikų Bažnyčios vadovas buvo į pamaldų vietą papamobiliu su neperšaunamais langais.

Pontifikas buvo lėtai pravežtas pro 15 Kryžiaus kelio stočių, kuriose stovėjo iš įvairių Ispanijos regionų šia proga į Madridą atgabentos tradicinės religinės skulptūros, kurių dalis buvo pagamintos dar XVII amžiaus pradžioje. Jos vaizdavo 14 Kristaus kančios žingsnių ir raudančią Dievo Motiną.

Puošnios Kryžiaus kelio stočių skulptūros buvo išdėstytos 700 metrų ilgio ruože Prisiminimų alėjoje.

Šviečiant kaitriai rugpjūčio saulei, popiežius buvo vėsinamas krentančiu vėsiu rūku, o piligrimams nešant didžiulį medinį kryžių iš vienos stoties į kitą, minią apgaubdavo tyla.

Kiekvienoje stotyje jaunieji maldininkai iš įvairių šalių skaitė tekstus, sukurtus Ispanijos vienuolių organizacijos „Kryžiaus seserys“, kurios narės rūpinasi neturtingaisiais.

Devintojoje stotyje, kurioje stovėjo 1989 metais išdrožta skulptūra iš Granados, vaizduojanti kaip nuo Kristaus nuplėšiami drabužiai, jaunuoliai iš Ruandos ir Burundžio priminė „nuodėmes prieš skaistybę ir tyrumą“.

„Jėzus kenčia su visomis žmonių genocido aukomis, kai prasiveržia žiaurus smurtas, taip pat išžaginimų ir lytinės prievartos, nusikaltimų prieš vaikus ir suaugusiuosius aukomis. Iš kiek daug žmonių atimamas orumas, nekaltybė, jų tikėjimas žmogumi.“

Katalikų Bažnyčia pastaruoju metu stengėsi išbristi iš krizės dėl tūkstančių skundų, kuriuos pateikia dvasininkų lytinės prievartos aukomis tapę asmenys Europoje ir Jungtinėse Valstijose.

Kryžiaus kelio eisenai pasibaigus, Benediktas XVI pasakė trumpą kalbą.

„Dievo meilė skatina mus padėti tiems, kuriems nesiseka, nepraeiti abejingai pro žmogaus kančią. Dievas iš mūsų laukia, kad dosniai dalytumės tuo, ką turime brangiausia – sugebėjimu mylėti ir atjausti“, – sakė popiežius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min