Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius per mišias Čekijos Brno mieste ragina siekti dvasinio atsinaujinimo

Tūkstančiai tikinčiųjų sveikina į Čekiją atvykusį popiežių Benediktą XVI.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tūkstančiai tikinčiųjų sveikina į Čekiją atvykusį popiežių Benediktą XVI.
Šaltinis: BNS
0
A A

Daugiau kaip 120 tūkst. žmonių sekmadienį susirinko lauke Čekijos Brno mieste išklausyti popiežiaus Benedikto XVI raginimo dėl dvasinio atsinaujinimo šioje buvusioje komunistinėje valstybėje.

Popiežius Čekijoje lankosi su trijų dienų vizitu, surengtu prieš pat 20-ąsias „aksominės revoliucijos“, per kurią tuometinėje Čekoslovakijoje buvo nuversta komunistų valdžia, metines.

Per mišias po atviru dangumi, į kurias susirinko žmonės iš visos Rytų Europos, Benediktas XVI vėl užsipuolė komunistinę praeitį: „Istorija pademonstravo absurdą, iki kurio nusirita žmogus, kai iš savo pasirinkimų ir veiksmų horizonto pašalina Dievą“.

Benediktas XVI lauke netoli Brno oro uosto susirinkusiai didžiulei miniai sakė, kad technologiniai ir socialiniai dabartinio pasaulio pokyčiai taip pat gali kelti grėsmę tikėjimui.„Čia, kaip ir kitur, daugelis žmonių praėjusiais amžiais kentėjo už tai, kad liko ištikimi Evangelijai, ir neprarado vilties“, – pridūrė popiežius.

Komunistų režimas, kuris Bažnyčią vadino liaudies prieše, varžė religijos praktikavimą, slaptoji policija stebėjo kunigus, buvo draudžiama katalikiška spauda ir katalikiškos organizacijos.

Benediktas XVI lauke netoli Brno oro uosto susirinkusiai didžiulei miniai sakė, kad technologiniai ir socialiniai dabartinio pasaulio pokyčiai taip pat gali kelti grėsmę tikėjimui.

„Jūsų šalis, kaip ir kitos valstybės, išgyvena (tokias) kultūrines sąlygas, kurios dažnai meta radikalų iššūkį tikėjimui ir, tuo pačiu, vilčiai“, – per mišias, kurios vyko šviečiant rudens saulei, sakė pontifikas.

„Dabartiniame amžiuje ir tikėjimas, ir viltis patyrė „poslinkį“, nes buvo perkelti į privačią ir ne šio pasaulio sferą, o kasdieniame viešame gyvenime buvo įtvirtintas pasitikėjimas moksline ir ekonomine pažanga“, – sakė jis.

82 metų popiežius perspėjo: „Visi žinome, kad ši pažanga yra nevienareikšmiška: ji atveria galimybes ir gėriui, ir blogiui. Technologinės naujovės ir socialinių struktūrų gerėjimas yra svarbūs ir neabejotinai būtini, bet jų nepakanka visuomenės moralinei gerovei užtikrinti“.

Vienas popiežiaus vizito Čekijoje tikslų yra atkurti tikėjimą šioje daugiausia pasaulietinėje valstybėje. Savo maldoje Benediktas XVI paragino susirinkusiuosius „likti ištikimus savo krikščioniškam pašaukimui, kad būtų galima drauge kurti solidarumo ir taikos ateitį“.

Iš 120 tūkst. dalyvavusių žmonių maždaug 10 tūkst. atvyko iš užsienio. Vienas vyskupas atvyko iš Bangladešo, nurodė organizatoriai iš Brno vyskupijos.

Buvęs Slovakijos prezidentas Michalas Kovačas, kuris taip pat dalyvavo mišiose, žurnalistams sakė: „Susitikimas su popiežiumi man visada yra didelis dalykas. Šiandien pasaulis, dabar labiau nei bet kada, privalo gerbti krikščioniškąsias vertybes.“

Pirmasis Benedikto XVI vizitas Čekijoje šeštadienį prasidėjo Prahoje, kur jis aplankė Švč.Mergelės Marijos Nugalėtojos bažnyčią ir susitiko su buvusiu prezidentu Vaclavu Havelu – disidentu, dramaturgu ir 1989 metų „aksominės revoliucijos“ didvyriu, kuris valdant komunistams daug metų sėdėjo kalėjimuose, o paskui tapo prezidentu.

Popiežius gyrė komunizmo žlugimą Rytų Europoje prieš 20 metų, padėkojo už regiono „išvadavimą nuo tų priespaudos režimų“.

Po sekmadienį dvi valandas trukusių mišių Brno Benediktas XVI turi grįžti į Prahą dalyvauti ekumeniniame susitikime ir vakare susitikti su mokslininkais.

Jo trijų dienų vizitas pirmadienį simboliškai baigsis mišiomis Stara Boleslave netoli Prahos, kuriose dalyvaus maždaug 35 tūkst. žmonių. Pirmadienį minima šv.Vaclovo, Čekijos kankinio ir globėjo, kuris buvo nužudytas Stara Boleslave 935 metų rugsėjo 28-ąją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min