Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius per Velyknakčio mišias ragino skleisti tikėjimą

Popiežius Pranciškus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Pranciškus šeštadienį per Velyknakčio mišias Šv.Petro bazilikoje ragino katalikus nešti Dievo žinią „iki pačių Žemės pakraščių“.

Pranciškus sakė, kad Velykų žinios esmė yra grįžimas prie pagrindinių tikėjimo dalykų, ir iškėlė klausimą: „Ar nuėjau keliais ir takais, kurie privertė mane tai pamiršti?“.

Jis sakė, kad reikia susigrąžinti „tą ugnį, kurią Jėzus uždegė pasaulyje, ir nešti tą ugnį visiems žmonėms, iki pačių Žemės pakraščių“.

Ši žinia atkartoja ankstesnius jo raginimus Katalikų Bažnyčiai būti artimesnei paprastiems žmonėms, labiau tarptautinei ir ne tokiai „Vatikanocentrinei“.

Pranciškus sakė, kad Velykų žinios esmė yra grįžimas prie pagrindinių tikėjimo dalykų, ir iškėlė klausimą: „Ar nuėjau keliais ir takais, kurie privertė mane tai pamiršti?“

Velyknakčio mišiomis baigėsi virtinė Vatikano ceremonijų prieš Velykų sekmadienį – didžiausią krikščioniško kalendoriaus šventę, kuria paminimas Jėzaus Kristaus prisikėlimas.

Sekmadienį pontifiko aukojamose mišiose Šv.Petro aikštėje turi dalyvauti dešimtys tūkstančių žmonių, po mišių Pranciškus pasakys palaiminimą „Urbi et orbi“ („Miestui ir pasauliui“) iš to paties bazilikos balkono, kuriame pirmą kartą pasirodė pernai išrinktas popiežiumi.

Be to, Prisikėlimo mišiose bus giedamos bizantiškos Velykų giesmės. Jos atliekamos per pontifiko celebruojamą liturgiją ne kasmet, tačiau kai sutampa lotynų ir rytų apeigų krikščionių Velykos.

Po savaitės, balandžio 27 dieną, Vatikanas surengs istorinį įvykį – pirmą dviejų popiežių kanonizacijos ceremoniją. Jos metu šventaisiais bus paskelbti Jonas Paulius II ir Jonas XXIII.

Šiose iškilmėse laukiama šimtų tūkstančių tikinčiųjų, tarp kurių bus daug maldininkų iš Jono Pauliaus II tėvynės Lenkijos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min