Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius perspėjo dėl raganavimo Angoloje

Popiežius Benediktas XVI
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Benediktas XVI šeštadienį lankydamasis Angoloje perspėjo dėl išplitusio raganavimo, taip pat paragino Afrikos lyderius kovoti su korupcija ir laikytis griežtos linijos prieš abortus.

Pontifikas aukojo mišias už Angolos dvasininkus ir pasauliečius modernistinėje Šv.Pauliaus bažnyčioje, kuri prieš jo vizitą buvo suremontuota ir perdažyta, taip pat buvo aptvarkyti aplinkinių pastatų fasadai.

Benediktas XVI pagyrė Katalikų Bažnyčios aktyvistų pastangas šioje šalyje ir paragino juos stengtis atversti žmones į katalikybę.

„Jūs kasdien triūsiate ruošdami dieviškosios malonės vyną ir liejate jį kaip balzamą ant tiek daug vargų iškentusios savo tautos žaizdų“, – sakė Šventasis Tėvas. Didžiulei prie bažnyčios susirinkusiai miniai vaizdas iš šventovės vidaus taip pat buvo rodomas įrengtame dideliame ekrane.

Pasak popiežiaus, krikščionybės skelbimas Angoloje mūsų dienomis toks pat svarbus, kaip ir prieš 500 metų, kai į šį Afrikos regioną atvyko pirmieji katalikai.

„Broliai ir seserys, šiandien jūs turite sekti šių didvyriškų ir šventų Dievo šauklių pėdomis ir pasiūlyti prisikėlusį Kristų savo tėvynainiams, – pontifikas sakė susirinkusiems kviestiniams pamaldų dalyviams. – Tiek daug jų gyvena bijodami dvasių, nelabųjų ir grėsmingų jėgų. Suklaidinti jie netgi pasmerkia gatvės vaikus ir senolius kaip įtariamus burtininkus.“

Pasak popiežiaus, krikščionybės skelbimas Angoloje mūsų dienomis toks pat svarbus, kaip ir prieš 500 metų, kai į šį Afrikos regioną atvyko pirmieji katalikai.

Benediktas XVI taip pat kritikavo mintį, kad mėginimai atversti į krikščionybę įžeidžia kitokius tikėjimus išpažįstančius žmones.

„Kas nors gali prieštarauti: „Kodėl nepalikus jų ramybėje? Jie turi savą tiesą, o mes turime savąją“, – sakė jis. – Nesielgiame neteisingai nei su vienu, siūlydami jiems Kristų ir taip suteikdami galimybę surasti savo tikriausias ir nuoširdžiausias esybes bei gyvenimo atradimo džiaugsmą.“

Šv.Pauliaus bažnyčia, kurioje telpa 1 500 žmonių, sako turinti didžiausią kongregaciją Luandoje. Netoli jos yra vieno iš nedaugelio nepriklausomų Angolos žiniasklaidos balsų – katalikiškojo radijo „Radio Ecclesia“ būstinė.

Katalikų Bažnyčios vietos lyderiai tikisi, kad pontifiko vizitas paskatins Angolos vyriausybę, kuriai vadovauja buvęs marksistinis Judėjimas už Angolos liaudies išlaisvinimą, leisti „Radio Ecclesia“ transliuoti visoje šalyje, o ne vien sostinėje.

Penktadienio vakarą kalbėdamas prezidento Jose Eduardo dos Santoso rezidencijoje Šventasis Tėvas ragino Afrikos lyderius užtikrinti didesnę laisvę žiniasklaidai, taip pat griežtai pakartojo, jog šio žemyno lyderiai turėtų labiau kovoti su skurdu ir korupcija.

E.dos Santosas vadovauja Angolai jau 30 metų, o nevyriausybinė organizacija „Transparency International“ šią šalį laiko viena iš labiausiai korumpuotų pasaulyje.

Angola turi didelius naftos išteklius, tačiau dar neatsigavo nuo dešimtmečius trukusio pilietinio karo, du trečdaliai jos gyventojų pragyvenimui kasdien gali skirti ne daugiau nei 2 dolerius per dieną.

„Negalima užmiršti daugybės žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos. Brangūs angoliečiai, nenuvilkite jų lūkesčių“, – popiežius sakė penktadienį.

Jis paragino Afriką parodyti „ryžtą, gimstantį iš atsivertusių širdžių, ir išnaikinti korupciją visiems laikams“.

„Ginkluoti santarve, didžiadvasiškumu ir užuojauta, galite pakeisti šį žemyną, išvaduodami žmones nuo godumo, smurto ir neramumų rykščių“, – pridūrė pontifikas.

Benediktas XVI taip pat pabrėžė Katalikų Bažnyčios požiūrį į socialinius klausimus. Kalbėdamas apie Afrikos Sąjungos chartiją, kuri garantuoja moterims teisę į abortą išprievartavimo, kraujomaišos arba sunkios motinos ligos atvejais, pontifikas pareiškė, kad abortai nėra sveikatos apsaugos priemonė.

Šios pastabos nuskambėjo po kontraversiško pasisakymo prieš prezervatyvus kaip apsisaugojimo nuo AIDS priemonę, kuris sukėlė tarptautinių aktyvistų ir kai kurių šalių vyriausybių pasipiktinimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min