Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius perspėjo dėl Sicilijos mafijos „pražūtingo kelio“

Popiežius Benediktas XVI pagrindiniame Sicilijos mieste Palerme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI pagrindiniame Sicilijos mieste Palerme
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį paragino pagrindiniame Sicilijos mieste Palerme susirinkusius maldininkus nusigręžti nuo vietos mafijos „pražūtingo kelio“ ir neįsitraukti į nusikalstamų grupuočių veiklą.

„Nepasiduokite mafijos gundymams“, – šie Katalikų bažnyčios vadovo žodžiai sukėlė, pasak organizatorių, apie 26 tūkst. jaunuolių minios plojimus vienoje iš pagrindinių Palermo aikščių.

„Nebijokite priešintis blogiui!“ – pridūrė Šventasis Tėvas.

„Kartu jūs tapsite tikėjimo mišku, galinčiu iš esmės atnaujinti savo kraštą“, – pareiškė pontifikas.

Benediktas XVI taip pat kalbėjo apie kelis šventuosius, kurie esą gali tapti pavyzdžiu jaunimui Italijos didžiausioje saloje, kurią tebekausto socialinė ir ekonominė krizė.

Popiežius savo homilijoje ypatingą dėmesį skyrė kunigui Pino Puglisi, dirbusiam viename neramiame Palermo rajone ir nužudytam mafijos 1993 metais. Sicilijos gyventojai karštai palaiko siūlymą paskelbti šį dvasininką palaimintuoju.

Prieš tai sekmadienį pontifikas Sicilijos sostinėje aukojo šv.Mišias po atviru dangumi, jose dalyvavo dešimtys tūkstančių piligrimų. Tačiau pontifiko kalba nuvylė kai kuriuos kovos su mafija aktyvistus – pasak jų, Šventasis Tėvas nepakankamai griežtai pasmerkė nusikalstamas grupuotes.

Benediktas XVI paragino nuo mafijos reketo ir bauginimų kenčiančius Sicilijos gyventojus „gėdytis blogio, kuris įžeidžia Dievą ir žmogų“, taip pat viešinti organizuoto nusikalstamumo padarinius.

Didžiausios Italijoje prieš mafiją pasisakančių aktyvistų organizacijos „Libera“ vadovas Toni Dell'Olio pasveikino popiežiaus kalbą. „Ji yra būtent tai, ko mes tikėjomės – aiškus pareiškimas, kad mafija nesuderinama su krikščionybe“, – pabrėžė jis.

Italijos Vyskupų Konferencija anksčiau šiemet paskelbė pranešimą apie mafijos veiklą, kuri esanti „tikras vėžys“ ir „viena ir giliausių žaizdų“ šalies neturtinguose pietiniuose regionuose.

Benediktas XVI Sicilijoje apsilankė pirmąkart nuo 2005 metų, kai buvo išrinktas popiežiumi. Šis vizitas sustiprino aktyvistų viltis, kad Katalikų bažnyčios vadovas padės jiems kovoti su niekaip neišraunama „Cosa Nostra“.

Palerme pontifikas taip pat paragino Forumo aikštėje susirinkusius maldininkus neprarasti tikėjimo, nors Sicilijoje juntamas „darbo stygius, netikrumas dėl ateities, moralinės ir fizinės kančios bei organizuotas nusikalstamumas“.

Organizatoriai nurodė, kad aikštėje ir aplinkinėse gatvėse buvo susibūrę apie 200 tūkst. žmonių. Jie klausė pamaldų, kurias popiežius saulėtą dieną aukojo tviskančios Viduržemio jūros fone.

Pontifikas atskrido į Falcone–Borsellino oro uostą Palerme, pavadintą dviejų 1992 metais mafijos nužudytų teisėjų vardu, o vėliau važiavo miesto gatvėmis papamobiliu. Prieš išvykdamas iš salos Benediktas XVI neplanuotai sustojo pakeliui į oro uostą padėti vainiko prie paminklo Sicilijos mafijos nužudytam teisėjui Giovanni Falcone.

1995 metais dabartinio popiežiaus pirmtakas Jonas Paulius II per paskutinį iš savo penkių apsilankymų Sicilijoje taip pat pasmerkė mafijos vykdomus nužudymus, pareikšdamas, kad „joks žmogus, joks žmonių sambūris, jokia mafija negali pakeisti arba paminti teisės gyventi“.

Benediktas XVI anksčiau yra pasmerkęs Neapolio regione veikiančią mafijos grupuotę „Camorra“. 2007 metais aukodamas šv.Mišias po atviru dangumi šiame pietiniame Italijos mieste jis kvietė „kovoti su visomis smurto atmainomis“.

Italijos Vyskupų Konferencija anksčiau šiemet paskelbė pranešimą apie mafijos veiklą, kuri esanti „tikras vėžys“ ir „viena ir giliausių žaizdų“ šalies neturtinguose pietiniuose regionuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min