Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Popiežius pradeda istorinį vizitą Airijoje

Popiežius Pranciškus šeštadienį atskrido į Airiją ir tapo pirmuoju per beveik keturis dešimtmečius šią šalį aplankiusiu Katalikų Bažnyčios vadovu. Pontifiką ir jį lydinčius asmenis atskraidinęs lėktuvas nusileido Dublino tarptautiniame oro uoste po dviejų valandų skrydžio iš Romos.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Oro bendrovės „Alitalia“ lėktuvas nutūpė giedrą dieną 10 val. 26 min. vietos 12 val. 26 min. Lietuvos laiku. Pontifikas iš jo išlipo praėjus maždaug 20 minučių ir buvo sutiktas plojimais.

Ant raudonojo kilimo jį pasitiko premjero pavaduotojas Simonas Coveney ir jo vaikai, įteikę pontifikui baltų ir geltonų rožių puokštę, papildytą airiškais žolynais.

Pranciškų pasitiks šimtai tūkstančių žmonių, bet taip pat ketinama surengti demonstracijų prieš dvasinininkų vykdytą lytinį išnaudojimą šalyje, kurioje požiūris į Katalikų Bažnyčią smarkiai keičiasi.

Airijos sveikatos apsaugos ministras Simonas Harrisas, pastaruoju metu atlikęs svarbų vaidmenį sėkmingoje kampanijoje už abortus griežtai varžančių įstatymų liberalizavimą, sakė, kad popiežiaus viešnagė žymės „mišrių emocijų“ savaitgalį.

„Daugeliui – jaudulio, kitiems – nuoskaudos jausmo... Kad ir koks būtų jūsų požiūris, tikėkimės savaitgalio, kai galės įvykti susitaikymas ir palengvėjimas“, – sakoma jo „Twitter“ žinutėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius