TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius Pranciškus: Bažnyčioje netrūksta karjeristų ir manipuliuotojų

Didžiojo penktadienio pamaldos Romoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus
Šaltinis: 15min
0
A A

Popiežius Pranciškus pareiškė, kad dalis žmonių yra Bažnyčioje dėl tuštybės, valdžios troškimo ir pinigų. Kaip rašo rp.pl, pirmadienį mišių Šv.Mortos namuose metu popiežius įspėjo dėl kunigų ir vyskupų-karjeristų ir neva gerų katalikų-manipuliuotojų.

Pranciškus savo pamoksle skatino tikinčiuosius susimąstyti, ar jie priklauso Bažnyčiai iš meilės Kristui, ar vis dėlto dėl asmeninės naudos. Kaip vieną iš priežasčių jis įvardijo tuštybę, tvirtindamas, kad kai kurie teikia labdarą ar laikosi pasninko tik dėl akių.

„Tuštybė yra nesaugi, nes lemia, kad tampame išdidūs ir arogantiški“, – įspėjo popiežius. Jo teigimu, kiekvienas turėtų savęs paklausti, ar gerus darbus daro tyliai, ar mėgsta jais pasididžiuoti. 

Taip pat popiežius Pranciškus įspėjo dėl išbandymų valdžia, o Bažnyčioje esą netrūksta karjeristų. Savo žodžius, kuriuos ištarė švilpaudamas, jis iliustravo gestu, vaizduojančiu lipimą kopėčiomis. Ir su ironija pridėjo: „Jeigu kam nors patinka toks lipimas karjeros laiptais, tegu keliauja į šiaurę ir užsiima alpinizmu – tai sveikiau. Bet negalima ateiti į Bažnyčią ir čia to daryti, Jėzus smerkia karjeristus, kurie siekia valdžios.“

Trečioji pagunda, anot popiežiaus, pinigai. „Tie, kurie dėl pinigų eina paskui Jėzų, tenori finansinės naudos iš savo parapijų, vyskupijų, krikščioniškų bendruomenių, ligoninių, mokyklų. Pažinome tiek daug gerų katalikų, gerų krikščionių, bičiulių, Bažnyčios geradarių, gavusių net ir apdovanojimų. O vėliau išaiškėjo, kad jie vertėsi neaiškiais dalykais, buvo tikri manipuliuotojai ir uždirbo daugybę pinigų“, – kalbėjo popiežius, pabrėždamas, kad šie žmonės apsimetė Bažnyčios geradariais, bet tiesiog uždirbinėjo pinigus, kurie „ne visada buvo švarūs“.

Savo pamokslą popiežius Pranciškus pabaigė malda, prašydamas saugoti krikščionis nuo gundymų tuštybe ir pinigais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min