Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 29d. 15:42

Popiežius Pranciškus Didįjį ketvirtadienį ragina kunigus būti arčiau nuodėmingųjų

Popiežius Pranciškus
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr. / Popiežius Pranciškus

Popiežius Pranciškus Didįjį ketvirtadienį ragino ganytojus būti arčiau tikinčiųjų, o jiems nusidėjus, susilaikyti nuo sauso bažnyčios doktrinų pamokslavimo.

Tokius nurodymus Pranciškus davė per Didžiojo ketvirtadienio mišias, kuriomis demonstruojama Katalikų Bažnyčios vienybė šiuo priešvelykiniu didelio susikaupimo laikotarpiu.

Savo homilijoje pontifikas perspėjo kunigus pamokslaujant nesusivilioti bažnyčios įstatymų ir doktrinų „idealizavimu“, nes tai gali atitolinti paprastus tikinčiuosius nuo Jėzaus. Net tada, kai žmonės svetimauja, sakė Pranciškus, kunigai neturėtų jų griežtai smerkti. Ganytojams derėtų padėti svetimautojams žiūrėti į priekį, net jeigu tenka vėl ir vėl raginti juos nenusidėti, sakė jis.

Šis pontifiko perspėjimas nuskambėjo nepaisant Bažnyčios konservatorių skundo, kad Pranciškus skaldo bažnyčią pradėdamas leisti išsiskyrusiems ir kitą civilinę santuoką sukūrusiems katalikams priimti Komuniją. Pasak popiežiaus kritikų, Pranciškus nepaiso Bažnyčios nuostatų, kad santuoka yra neišardoma, ir leidžia svetimautojams priimti sakramentą.

VIDEO: Popiežiui Pranciškui juoką sukėlė vėjo nupūsta pijusė

Panašu, kad į šiuos kaltinimus Pranciškus pabandė atsakyti Didžiojo ketvirtadienio mišiose. Jose jis daug pamokslavo apie tai, kad kunigai turėtų būti drauge su svetimautojais mišiose, kuriose demonstruojama kunigų ir jų vyskupų vienybė.

Jėzus neignoravo Bažnyčios nuostatų, kai, kaip rašoma Biblijoje, atsisakė smerkti svetimautoją, kalbėjo Pranciškus, kreipdamasis į kunigus Šv. Petro Bazilikoje.

Pasak pontifiko, kunigai turi liepti svetimautojams nebenusidėti, tik ne tokiu teisiniu pamokančiu tonu, ir leisdami nusidėjėliui „žiūrėti į priekį, o ne atgal“.

„Teisingas yra tokio nuodėmklausio tonas, kuris yra pasiruošęs kartoti ne septynis, o septyniasdešimt septynis kartus“, – kalbėjo popiežius, primindamas Evangeliją (MT 18, 21–35).

Didįjį ketvirtadienį Bažnyčia prisimena kaip dieną, kai Jėzus įsteigė kunigystę, pakvietęs apaštalus tęsti jo veiklą, ir Eucharistiją. Vakare Paskutinės vakarienės mišias dar aukos Romos Regina Coeli kalėjime – per šias apeigas jis plaus ir bučiuos kojas 12 kalinių, tuo paminėdamas Kristaus nusižeminimo prieš savo apaštalus gestą per Paskutinę vakarienę.

VIDEO: Popiežius išpildė seną vaiko svajonę: berniuką su Dauno sindromu pavėžino papamobiliu

Tarp 12 kalinių bus katalikų, musulmonų, vienas krikščionis ortodoksas ir vienas budistas iš Italijos, Filipinų, Maroko, Moldovos, Nigerijos ir Siera Leonės, pranešė Vatikanas.

Penktadienį popiežius Pranciškus vadovaus Jėzaus Kristaus nukryžiavimą menančioje Kryžiaus kelio procesijai prie Koliziejaus, šeštadienį vakare dalyvaus vakarinėse Velyknakčio mišiose Šv. Petro bazilikoje, o po sekmadienį aukojamų Velykų dienos mišių popiežius Šv. Petro aikštėje pasakys velykinę kalbą ir suteiks palaiminimą „Urbi et orbi“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 3
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min