Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 3d. 20:11

Popiežius Pranciškus: gerai susipažink su programomis, melskis ir balsuok pagal sąžinę

Popiežius Pranciškus
„Scanpix“/AP nuotr. / Popiežius Pranciškus

Sekmadienio vakarą iš Baku į Romą skrendančiame lėktuve įvyko tradicinė spaudos konferencija, kurios metu, atsakydamas į drauge keliavusių žurnalistų klausimus, popiežius Pranciškus kalbėjo apie ką tik pasibaigusį vizitą Kaukaze, apie jo metu paliestas kai kurias specifines temas, taip pat apie būsimas apaštališkąsias keliones, praneša „Vatikano radijas“.

Kalbėdamas apie Tbilisyje praleistas pirmas dvi šios kelionės dienas, popiežius sakė, kad ir pažintis su pačia Gruzija, ir susitikimai su Gruzijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchu jam buvo tarsi dvi didelės staigmenos. Popiežius prisipažino, kad prieš šią kelionę jis nebuvo gerai susipažinęs su gruzinų kultūra ir tikėjimu, dėl to, jam šios tautos gili ir plati krikščioniška kultūra, jos sena istorija, tikėjimo kankiniai buvo labai jaudinantis svarbaus atradimas. Tą patį popiežius sakė ir apie susitikimą su Gruzijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchu – tai Dievo žmogus.

Ką popiežius turėjo galvoje šios kelionės metu vienoje savo kalbų sakydamas, kad šiandien yra paskalbtas pasaulinis karas santuokai ir kad reikia priešintis ideologinei kolonizacijai? Pranciškus atsakė, kad viskas šia tema pasakyta posinodiniame apaštališkajame paraginime „Amoris laetitia“. Galbūt tai buvo karštai išreikšta kitais žodžiais, tačiau nepasakyta nieko, ko nebūtų minėtame oficialiame dokumente.

„Fotolia“ nuotr./Santuoka
„Fotolia“ nuotr./Santuoka


Kai kalbama apie santuoką, kalbama apie Dievo sukurtą vyro ir moters sąjungą. Dievo paveikslas tai ne tik vyras, bet vyras ir moteris. Santuokoje vyras ir moteris tampa vienu kūnu. Tokia yra santuokos tiesa. Dėl dabartinėje kultūroje esančių prieštaravimų, neišspręstų problemų, o tai pat ir tam tikrų „filosofijų“ paveiktas žmogus ima galvoti: „šiandien pabandysiu gyventi su šiuo žmogumi, kai nusibos gyvensiu su kitus, kai vėl nusibos – dar su kitu“. Tokia mąstysena ir yra santuokai paskelbtas karas. Turime budėti, kad ir mes nepersiimtume šiomis idėjomis. Turime blaiviai suvokti žmogaus silpnumą ir nuodėmingumą, tačiau ne silpnumas ir ne nuodėmė, bet gailestingumas turi tarti paskutinį žodį.

Gruzijoje popiežius kalbėjo ir apie „gender“ ideologijos keliamą pavojų. Tačiau ką daryti kai susiduriame su tokiomis sudėtingomis situacijomis kai žmogus kenčia dėl to, kad nesutampa jo biologinė ir psichologinė lytinės tapatybės. Kaip Bažnyčios ganytojas ar kunigas turėtų elgtis susidūręs tokiai atvejais?

„Su visais žmonėmis reikia elgtis taip kaip elgėsi Jėzus, atsakė Pranciškus. Jei žmogus turintis tokių problemų ateina pas Jėzų, Jėzus jo nevaro lauk. Tačiau visai kas kita, pasak popiežius, yra piktumas, su kuriuo šiandien skleidžiama „gender“ ideologija, vykdoma indoktrinacija. Polinkiai ar hormoniniai sutrikimai gali sukelti rimtų problemų. Mes neturime nei smerkti tų žmonių, nei sakyti „viskas tvarkoj, nėra jokių skirtumų“. Problema yra žmogiška ir moralinė. Ją sprendžiant reikalinga gailestingumas, reikalinga tiesa, reikalinga atvira širdis.

Galiausiai vienas kartu skridusių žurnalistų paklausė popiežiaus nuomonės apie JAV vykstančią rinkimų kampaniją, sulaukiančią didelio dėmesio visame pasaulyje. Kataliko akimis, ir vienas, ir kitas kandidatas skelbia su Bažnyčios mokymu nesiderinamų dalykų. Už kurį balsuoti? Popiežius trumpai atsakė, kad apie rinkimų kampanijas jis nepasisako. „Tauta yra suvereni. Galiu pasakyti tik tiek: gerai susipažink su programomis, melskis ir balsuok pagal sąžinę“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min