Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2022 01 01 /15:58

Popiežius siūlo susitelkti į gerus dalykus, nepaisant COVID-19 pandemijos

Popiežius Pranciškus savo Naujųjų metų linkėjime pasauliui šeštadienį paragino žmones sutelkti dėmesį į juos vienijantį gėrį ir pasmerkė smurtą prieš moteris, tuo pačiu pripažindamas, kad koronaviruso pandemija daugelį išgąsdino ir prisidėjo prie ekonominės nelygybės.
Vatikane – popiežiaus Pranciškaus sveikinimas Kalėdų proga
Vatikane – popiežiaus Pranciškaus sveikinimas Kalėdų proga / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Pandemija lemia, kad vis dar gyvename neaiškiais ir sunkiais laikais, – kalbėjo Pranciškus. – Daugelis nerimauja dėl ateities ir yra slegiami socialinių, asmeninių problemų, pavojų, kylančių dėl ekologinės krizės, neteisybės ir pasaulio ekonomikos disbalanso.“

Tūkstančiai Romos gyventojų ir turistų, dėvinčių veido kaukes, kad apsisaugotų nuo koronaviruso plitimo, saulėtą ir ramią dieną rinkosi į Šv. Petro aikštę, norėdami išgirsti, ką popiežius Pranciškus pasakys apie taikos pasaulyje skatinimą.

Pasak popiežiaus, taika „reikalauja konkrečių veiksmų. Ji kuriama būnant dėmesingais labiausiai vargstantiems, skatinant teisingumą, turint drąsos atleisti, taip užgesinant neapykantos ugnį.“

Pranciškus taip pat paragino išlaikyti teigiamą požiūrį, „kuris leidžia Bažnyčioje ir visuomenėje visada matyti ne mus skiriantį blogį, o vienijantį gėrį“.

Anksčiau šeštadienį pontifikas, aukodamas naujametines mišias Šv. Petro bazilikoje, kalbėjo, kaip moterys geba skatinti taiką pasaulyje, o smurtą prieš moteris prilygino Dievo įžeidimui.

Katalikų Bažnyčia sausio 1-ąją mini dieną, skirtą taikai pasaulyje, o per vėlyvąsias ryto mišias Vatikano Šv. Petro bazilikoje buvo pagerbtas ypatingas Švč. Mergelės Marijos, kaip Jėzaus motinos, vaidmuo tikėjime.

Motinos „moka įveikti kliūtis ir nesutarimus bei įskiepyti taiką“, skelbdamas homiliją kalbėjo Pranciškus.

„Tokiu būdu jos problemas paverčia atgimimo ir augimo galimybėmis. Jos gali tai padaryti, nes žino, kaip išlaikyti, kaip sujungti įvairias gyvenimo gijas, – kalbėjo pontifikas. – Mums reikia tokių žmonių, galinčių megzti bendrystės ryšius vietoje konfliktų ir susiskaldymo spygliuotos vielos tiesimo.“

Pranciškus paragino visus stiprinti pastangas padėti motinoms ir apsaugoti moteris.

„Kiek smurto yra nukreipta prieš moteris! Užteks! Įskaudinti moterį – tai įžeisti Dievą, kuris mūsų žmogiškumą perėmė iš moters“, – kalbėjo popiežius, nes pagal krikščionių tikėjimą Jėzus yra laikomas Dievo sūnumi.

Popiežius pašlovino moteris, įskaitant motinas, sakydamas, kad jos „nesiekia išnaudoti pasaulio, o padovanoti jam gyvybę. Moterys, žiūrėdamos „širdimi“, gali sujungti svajones ir siekius su konkrečia realybe, nenukrypdamos į abstrakciją ir sterilų pragmatizmą.“

Įsipareigodamas, kaip popiežius, suteikti moterims didesnį vaidmenį Bažnyčioje, Pranciškus taip pat yra aiškiai pažymėjęs, kad kunigystė yra skirta vyrams.

Prieš Naujųjų metų mišias Pranciškus kalbėjo apie savo vilties ir taikos strategiją.

„Visi gali dirbti išvien kurdami taikesnį pasaulį, pradedant nuo savęs paties ir santykių šeimoje, tada – santykių su visuomene ir aplinka ir baigiant žmonių ir tautų santykiais“, – tviteryje parašė Pranciškus.

Išskyrus popiežių ir choro, sudaryto iš berniukų ir suaugusiųjų, narius, pamaldų dalyviai dėvėjo veido kaukes, laikydamiesi COVID-19 prevencijos priemonių.

85 metų Pranciškus yra pasiskiepijęs nuo koronaviruso, o per mišias, vykusias Naujųjų metų išvakarėse, kurioms bazilikoje vadovavo Vatikano kardinolas, dėvėjo kaukę. Tai buvo retas atvejis, nes popiežius vengia dėvėti kaukes per viešas ceremonijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius