Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Popiežius Pranciškus paskyrė 20 naujų kardinolų

Popiežius Pranciškus sekmadienį paskyrė 20 naujų kardinolų į šią elitinę grupę Katalikų Bažnyčios hierarchijos viršūnėje, tarp jų – 15 kardinolų, jaunesnių nei 80 metų ir galinčių dalyvauti konklavoje, kuri rinks naują popiežių po Pranciškaus mirties ar atsistatydinimo.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / „Scanpix“/AP nuotr.

Tie 15 kardinolų rinkėjų yra iš Italijos, Prancūzijos, Portugalijos, Etiopijos, Naujosios Zelandijos, Vietnamo, Meksikos, Mianmaro, Tailando, Urugvajaus, Ispanijos, Panamos, Žaliojo Kyšulio ir Tongos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujai paskirtasis Hanojaus arkivyskupas Pierre'as Nguyenas Van Nhonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujai paskirtasis Hanojaus arkivyskupas Pierre'as Nguyenas Van Nhonas

Turėdamas omenyje Vatikaną, Pranciškus Šv.Petro aikštėje susirinkusiems tikintiesiems pasakė, kad šie dvasininkai yra „iš visų žemynų“ ir „demonstruoja neišdildomą ryšį su Romos Bažnyčia“.

Devyni kardinolų rinkėjų yra iš besivystančio pasaulio, be to, pirmą kartą buvo paskirti kardinolai iš Mianmaro, Tongos ir Žaliojo Kyšulio. Pasak Vatikano atstovo, tai atspindi Pranciškaus norą, kad Kardinolų kolegija atstovautų visuotinei Bažnyčios prigimčiai.

Nors kardinolų rinkėjų skaičius iš Europos, kuriai atstovauja 57 hierarchai, tebėra didžiausias, besivystančių šalių rinkėjų blokas irgi jau perkopė 50.

15 kardinolų rinkėjų yra iš Italijos, Prancūzijos, Portugalijos, Etiopijos, Naujosios Zelandijos, Vietnamo, Meksikos, Mianmaro, Tailando, Urugvajaus, Ispanijos, Panamos, Žaliojo Kyšulio ir Tongos.

Be kitų, sąraše yra Afrikos lyderiai Adis Abebos arkivyskupas Berhaneyesusas Demerewas Souraphielis  iš Etiopijos ir Santjago vyskupas Arlindo Gomesas Furtado iš Žaliojo Kyšulio.

Lotynų Amerikai atstovauja Morelijos arkivyskupas Alberto Suarezas Inda iš Meksikos, Montevidėjo arkivyskupas Danielis Fernando Sturla Berhouetas  iš Uragvajaus, Davido vyskupas Jose Luisas Lacunza Maestrojuanas iš Panamos, Tukumano arkivyskupas emeritas Luisas Hectoras Villaba iš Argentinos ir Manisaleso arkivyskupas emeritas Jose de Jesusas Pimiento Rodriguezas iš Kolumbijos.

Tarp naujai paskirtų kardinolų taip pat yra Jangono arkivyskupas Charlesas Maungas Bo iš Mianmaro, Bankoko arkivyskupas Francisas Xavieras Kriengsakas Kovithavanijas iš Tailando ir Hanojaus arkivyskupas Pierre'as Nguyenas Vanas Nhonas iš Vietnamo.

Atstovas, tėvas Federicas Lombardis, sakė, jog popiežius „nesijaučia pririštas prie tradicijos“, kad didieji miestai visame pasaulyje automatiškai turėtų turėti jiems vadovaujančius kardinolus.

Tik vienas iš 15 naujų kardinolų rinkėjų yra iš Kurijos – Vatikano centrinės administracijos.

Penki kardinolai, kurie yra vyresni nei 80 metų, negalės dalyvauti konklavoje. Titulai jiems buvo suteikti už ypatingus nuopelnus Bažnyčiai, už rūpestingą ir meilės kupiną tarnystę savo bendruomenėms arba Šventajam Sostui. Pranciškus sakė, kad jie pasižymėjo savo darbu Vatikano biurokratiniame aparate, diplomatinėje tarnyboje, liudydami savo meilę Kristui ir Dievo žmonėms. Tarp šių kardinolų yra dvasininkai iš Peru ir Mozambiko.

Naujieji „Bažnyčios kunigaikščiai“ pareigas ims eiti po vasario 14 dieną Vatikane įvyksiančios iškilmingos kardinolų skyrimo konsistorijos.

Pranciškus apėjo Bažnyčios taisyklę, kuria kardinolų rinkėjų skaičius apribojamas 120-čia, nusprendęs jaunesnių nei 80 metų kardinolų skaičių padidinti iki 125.

Tai jau antras kartas, kai 78 metų Pranciškus pridėjo savo ranką prie jo pageidaujamos krypties 1,2 mlrd. tikinčiųjų vienijančiai Bažnyčiai. Prieš metus jis paskyrė 19 kardinolų.

Dabar jis jau yra paskyręs 31 iš kardinolų rinkėjų – ketvirtį.

Iš Vatikano lango kalbėdamas miniai Šv.Petro aikštėje Pranciškus padarė dar vieną netikėtą pranešimą. Jis sakė, kad vasario 12-13 dienomis vadovaus visų kardinolų susitikimui, kurio metu bus apmąstytos „orientacijos ir pasiūlymai Romos Kurijos reformai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius