Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 12 08, 23:41

Popiežius Pranciškus pravirko minėdamas Ukrainą per viešą maldą

Ketvirtadienį popiežius Pranciškus pravirko, kai per tradicinę maldą Romos centre paminėjo ukrainiečių kančias.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Minėdamas ukrainiečius popiežiaus balsas ėmė drebėti ir jis turėjo sustabdyti maldą maždaug 30 sekundžių, nes negalėjo kalbėti. Kai jis atnaujino maldą, popiežiaus balsas trūkčiojo, rašo „Reuters“.

Susirinkusieji, tarp kurių buvo ir Romos meras Roberto Gualtieri, stovėjęs visai šalia popiežiaus, ėmė ploti, kai suprato, kad jis negali kalbėti, ir pamatė jį verkiantį.

Pranciškus sutriko per tradicinę maldą Madonos statulos papėdėje per Nekaltojo Prasidėjimo šventę, kuri Italijoje yra nacionalinė šventė.

„Nekaltai Pradėtoji Mergele, šiandien norėčiau Tau perduoti Ukrainos žmonių padėką (už taiką)“, – sakė jis, kol jį užvaldė emocijos ir teko sustoti.

Kai galėjo, jis tęsė: „Vietoj to dar kartą turiu atnešti Jums vaikų, senelių, tėvų ir motinų, tos nukankintos žemės, kuri taip kenčia, jaunimo maldas.“

Perskaitęs maldą prie statulos netoli Ispanijos laiptų, popiežius pasisveikino su minioje esančiais žmonėmis, tarp kurių buvo ir žurnalistų.

Kai viena žurnalistė paminėjo Pranciškui, kad jai atrodė, jog jį apėmė emocijos, jis atsakė:

„Taip. Tai (karas Ukrainoje) yra didžiulė kančia, didžiulė. Žmonijos pralaimėjimas“, – sakė jis.

Trečiadienį popiežius palygino karą Ukrainoje su nacių operacija, per kurią pirmaisiais Antrojo pasaulinio karo metais žuvo apie du milijonai žmonių, daugiausia žydų.

Tačiau popiežiaus pareiškimai karo Ukrainoje klausimais ne kartą glumino Ukrainą palaikančius žmones.

Lapkričio pabaigoje jis pareiškė, kad kai kurių mažumų karių grupės invazijos į Ukrainą metu elgėsi blogiau nei kitos. Popiežius Pranciškus sakė vienam JAV žurnalui, kad „žiauriausi“ kariai paprastai yra čečėnai ir buriatai, o ne rusai.

Dar kiek anksčiau popiežius Pranciškus pareiškė gerbiantis rusų tautą ir „humanizmą“

„Mane stebina žiaurumas, kuris galbūt nėra rusų tautos... nes rusų tauta yra didi tauta. Tai yra samdinių, kareivių, kurie eina į karą kaip į nuotykį [žiaurumas]... Man labiau patinka taip galvoti, nes labai gerbiu rusų tautą, rusų humanizmą. Tik pagalvokite apie Dostojevskį, kuris iki šiol mus įkvepia, įkvepia krikščionis mąstyti apie krikščionybę“, – tada interviu kalbėjo pontifikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min