Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 25d. 14:25 , Atnaujinta: 2020 gruodžio 25d. 15:20

Popiežius Pranciškus: šią istorijos akimirką svarbiausias žodis yra „brolystė“

Tradicinės, tačiau šiemet kitokios Šv. Kalėdų mišios ištuštėjusiame Vatikane
„Scanpix“ / Tradicinės, tačiau šiemet kitokios Šv. Kalėdų mišios ištuštėjusiame Vatikane

Popiežius Pranciškus penktadienį skelbdamas savo kalėdinį palaiminimą „Urbi et orbi“ („Miestui ir pasauliui“) sakė, kad šiuo itin neramiu laiku, kurį dar labiau komplikuoja pandemija, svarbiausias žodis yra „brolystė“.

„Šią istorijos akimirką, paženklintą ekologinės krizės ir rimtų ekonominių bei socialinių sunkumų, kuriuos dar labiau sustiprino koronaviruso pandemija, mums labiau negu bet kada reikia brolystės“, – sakė 1,3 milijardo katalikų dvasinis vadovas.

Pasak jo, solidarumo ypač reikia „pažeidžiamiausiems žmonėms, ligoniams ir tiems, kurie neteko darbo arba turi rimtų sunkumų dėl ekonominių pandemijos padarinių, taip pat moterims, kurios per šiuos izoliacijos mėnesius patyrė smurtą namuose“.

Pranciškus taip pat atkreipė dėmesį karus išgyvenančių vaikų padėtį, atskirai paminėdamas nukentėjusiuosius Sirijoje, Jemene ir Irake.

„Šią dieną, kai Dievo Žodis tapo kūdikiu, nukreipkime žvilgsnį į daugybę vaikų visame pasaulyje, ypač Sirijoje, Irake ir Jemene, kurie vis dar moka didelę karo kainą, – sakė pontifikas. – Jų veidai tesupurto geros valios žmonių sąžines, kad būtų sprendžiamos konfliktų priežastys ir drąsiai kuriama taiki ateitis.“

„Scanpix“/Tradicinės, tačiau šiemet kitokios Šv. Kalėdų mišios ištuštėjusiame Vatikane
„Scanpix“/Tradicinės, tačiau šiemet kitokios Šv. Kalėdų mišios ištuštėjusiame Vatikane

Popiežius Pranciškus kovo mėnesį nuvyks istorinio vizito į Iraką, pirmadienį paskelbė Vatikanas. Tai bus pirmas popiežių vizitas šioje šalyje, apimsiantis apsilankymą Mosulo mieste – buvusiame džihadistų bastione.

Pontifikas seniai kalba apie savo norą apsilankyti Irake, kur du konflikto dešimtmečiai labai paveikė krikščionių bendruomenes. Penktadienį jis išreiškė paramą siekiantiems taikos ir susitaikymo Libijoje ir Irake, „ypač jazidams, kurie labai nukentėjo paskutiniaisiais karo metais“.

Per Kalėdas, gruodžio 25-ąją, popiežius tradiciškai kreipimąsi „Urbi and Orbi“ skelbia iš Šv. Petro bazilikos balkono. Tačiau šiemet Italijoje dėl koronaviruso pandemijos Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiui įvesti nauji griežti suvaržymai, siekiant išvengti didelių susibūrimų ir pažaboti ligos plitimą.

Dėl šios priežasties Pranciškus Kalėdų žinią ir palaiminimą paskelbė Vatikano apaštalinių rūmų Palaiminimų salėje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min