Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius Pranciškus: „Susiduriame su mirtį nešančiu pamišimu“

Popiežius Pranciškus
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus
Šaltinis: BNS
1
Skaitysiu vėliau
A A

Popiežius Pranciškus pirmadienį džihadistų visame pasaulyje rengiamas atakas pavadino „mirtį nešančiu pamišimu“ ir paragino religinius lyderius dar kartą patvirtinti, kad „niekas negali žudyti Dievo vardu“. 1,2 milijardo Romos katalikų vadovas taip pat paragino vyriausybių lyderius kovoti su skurdu, kuris, anot jo, gali leisti klestėti fundamentalizmui.

Griežtoje ir daug temų apimančioje kalboje Vatikano diplomatiniam korpusui 80-metis pontifikas išreiškė liūdesį, kad 2017-ųjų pradžioje religija vis dar tebenaudojama kaip pretekstas „atmetimui, marginalizacijai ir smurtui“.

Jis taip pat sakė, kad „fundamentalistų įkvėptas terorizmas“ 2016 metais pasiglemžė aukų Afganistane, Bangladeše, Belgijoje, Burkina Fase, Egipte, Prancūzijoje, Vokietijoje, Irake, Jordanijoje, Nigerijoje, Pakistane, Tunise, Turkijoje ir Jungtinėse Valstijose.

„Tai niekšybės, kurios žudymui naudojasi vaikais, kaip Nigerijoje, taikosi į besimeldžiančius žmones, kaip koptų katedroje Kaire, keliautojus ar darbininkus, kaip Briuselyje, praeivius gatvėse ir miestuose, kaip Nica ir Berlynas, ar tiesiog žmones, švenčiančius Naujųjų metų atėjimą, kaip Stambule“, – sakė Pranciškus.

„Susiduriame su mirtį nešančiu pamišimu, kuris netinkamai naudoja Dievo vardą mirčiai skleisti, siekiant dominavimo ir valdžios.“

„Taigi, kreipiuosi į visus religinius lyderius, kad jie vienbalsiai patvirtintų, jog niekas negali žudyti Dievo vardu“, – pridūrė jis.

Skurdas – palanki aplinka

Maža to, popiežius pasiūlė susieti skurdą ir teroro aktus.

„Fundamentalistų terorizmas yra didelio dvasinio skurdo vaisius ir dažnai jis yra susijęs su pastebimu socialiniu skurdu“, – pareiškė jis.

„Jis visiškai nugalėtas gali būti tik tada, kai to kartu imsis dvasiniai ir politiniai lyderiai“, – pabrėžė pontifikas.

Pasak jo, religiniai lyderiai privalo užtikrinti, kad tikintieji „neatskirtų Dievo baimės nuo meilės kaimynui“, o politikai turi siekti religijos laisvės ir visuomenės, galinčios ją suderinti su jos pilietybės modeliu.

„Vyriausybių lyderiai taip pat yra atsakingi už tai, kad nebūtų sudaryta sąlygų palankiai aplinkai skleistis įvairioms fundamentalizmo formoms. Dėl to reikia tinkamos socialinės politikos, nukreiptos į kovą su skurdu...“ – pabrėžė Pranciškus.

Iš Argentinos kilusio pontifiko komentarai nėra staigmena, nes kovos su skurdu tema yra viena svarbiausių per jo pontifikatą.

Vis dėlto šiems popiežiaus pasisakymams gali prieštarauti tie žmonės, manantys, kad pabrėžiant, jog skurdas ir diskriminacija potencialiai skatina džihadistus, rizikuojama, kad smurto protrūkių kaltininkai bus atleisti nuo atsakomybės už tuos veiksmus.

Pranciškus taip pat skyrė dėmesio ir kitoms temoms, artimoms jo širdžiai, tarp jų – ir migrantų, ieškančių geresnio gyvenimo turtingesnėse šalyse, antplūdžiui.

Savo Naujųjų metų žinioje jis paminėjo kaip reta daug sunkumų, be to, Pranciškus dar sykį paragino „bendrai įsipareigoti“ ir oriai sutikti migrantus, perkeltuosius asmenis bei pabėgėlius.

Anot popiežiaus, integracija privalo vykti taip, kad būtų užtikrinta, jog priimančios bendruomenės nejaustų grėsmės savo saugumui, kultūriniam identitetui bei politiniam ir socialiniam stabilumui.

Be to, pasak jo, imigrantai taip pat privalą prisiminti savo „pareigą gerbti įstatymus, kultūrą ir tradicijas“ jų naujuose namuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min