Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 28d. 18:52

Popiežius priėmė į lytinio išnaudojimo skandalą įsivėlusio JAV kardinolo atsistatydinimą

Theodore'as McCarrickas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Theodore'as McCarrickas

Popiežius Pranciškus priėmė iškilaus JAV kardinolo, kaltinamo prieš beveik penkis dešimtmečius lytiškai išnaudojus vieną paauglį, atsistatydinimą, šeštadienį informavo Vatikanas.

Buvęs Vašingtono arkivyskupas Theodore'as McCarrickas birželį buvo nušalintas nuo pareigų, Bažnyčios komisijai nustačius, kad esama „įtikinamų“ įrodymų, jog jis 8-ojo dešimtmečio pradžioje, kai kunigavo Niujorke, priekabiavo prie berniuko, patarnaudavusio prie altoriaus.

„Vakar vakare Šventasis Tėvas gavo laišką, kuriuo kardinolas Theodore'as McCarrickas, Vašingtono (JAV) arkivyskupas emeritas, pranešė atsistatydinantis iš Kardinolų kolegijos narių“, – sakoma šeštadienį Vatikano paskelbtame pranešime.

„Popiežius Pranciškus priėmė jo atsistatydinimą iš kardinolų ir nurodė jį atleisti nuo bet kokio viešo kunigavimo, su įpareigojimu gyventi uždarai, kol kas dar jam neperduotu, ir melsti bei atgailauti, kol jam iškelti kaltinimai bus išnagrinėti įprasto kanoninio teismo“, – nurodė Šventasis Sostas“

88 metų Th.McCarrickas, vienas iškiliausių tarptautinėje arenoje veikiančių Amerikos kardinolų, yra vienas aukščiausių Katalikų Bažnyčios hierarchų, apkaltintų lytiniu išnaudojimu.

Nors jis oficialiai yra išėjęs į pensiją, Th.McCarrickas reguliariai važinėdavo į užsienį, be kita ko, spręsdamas žmogaus teisių apsaugos klausimus.

Th.McCarrickas buvo įšventintas į kunigus 1958 metais ir ilgainiui užėmė aukštas pareigas Niujorko arkivyskupijoje. 2001 metais jis buvo paskirtas Vašingtono arkivyskupu ir šias pareigas ėjo iki 2006-ųjų.

Jam iškeltus kaltinimus birželį paviešino kardinolas Timothy Dolanas, dabartinis Niujorko arkivyskupas.

T.Dolanas sakė, kad įtarimus „nuodugniai išnagrinėjo“ viena nepriklausoma teisinių tyrimų agentūra.

Komisija, sudaryta iš teisininkų, teisėsaugos ekspertų, tėvų, psichologų, kunigo ir vienuolės, tąsyk „nustatė, kad kaltinimai yra įtikinami ir pagrįsti“, todėl Vatikanas nušalino Th.McCarricką nuo kunigo pareigų.

Tuo metu Th.McCarrickas paskelbė pareiškimą, tvirtindamas, kad yra nekaltas, bet pridūrė, kad „visokeriopai bendradarbiavo“ atliekant tyrimą.

Aukšto rango JAV Bažnyčios pareigūnai sakė gavę pareiškimų apie tris numanomus Th.McCarricko netinkamo lytinio elgesio atvejus. Dėl dviejų iš jų buvo sudaryti taikos susitarimai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min