Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius ragina atnaujinti senas ir palaikes Bažnyčios struktūras

Popiežius Pranciškus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Pranciškus šeštadienį pareiškė, kad katalikams nereikėtų baimintis atnaujinti „senas ir palaikes“ struktūras Bažnyčioje, planuodamas iš pagrindų pertvarkyti skandalų krečiamą Vatikano biurokratiją ir banką.

„Krikščioniškajame gyvenime ir taip pat Bažnyčios gyvenime esama senų palaikių statinių. Turime juos atnaujinti“, – pontifikas sakė skelbdamas homiliją per privačias mišias šveicarų gvardiečiams, nurodoma Vatikano radijo tinklalapyje.

„Neturėtume bijoti leisti sugriūti tiems palaikiams statiniams, kurie mus įkalina, – pažymėjo jis. – Bažnyčia visuomet leisdavo save atnaujinti. Būtent taip vystėsi Bažnyčia, leisdama Šventajai Dvasiai atnaujinti tas struktūras. Neturėtume to baimintis.“

Nuosaikiai konservatyvių pažiūrų popiežius Pranciškus, išrinktas per kardinolų konklavą šių metų kovą, inicijavo tyrimą dėl Vatikano banko veiklos ir pavedė grupei įtakingų kardinolų per spalį vyksiantį susitikimą pasiūlyti būdų, kaip galėtų būti reformuota Vatikano administracija.

Virtinė konfidencialių Vatikano dokumentų, kuriuos praeitais metais nutekino ankstesnio popiežiaus Benedikto XVI liokajus, atskleidė numanomą korupciją ir netinkamą valdymą Romos Kurijoje – Katalikų Bažnyčios centrinėje administracijoje.

Vatikano banko modelis buvo atviras pinigų plovimui, teigia tyrėjai

Italijos tyrėjai nustatė, kad Vatikano banko veiklos modelis buvo atviras pinigų plovimui, du Italijos laikraščiai šeštadienį citavo nutekintus dokumentus po trejus metus trukusio tyrimo.

Bankas, oficialiai žinomas kaip Religinių reikalų institutas (IOR), nepakankamai tikrindavo savo klientus, o sąskaitų valdytojams būdavo leidžiama pervesti dideles sumas kitų vardu.

Bankas, oficialiai žinomas kaip Religinių reikalų institutas (IOR), nepakankamai tikrindavo savo klientus, o sąskaitų valdytojams būdavo leidžiama pervesti dideles sumas kitų vardu.

„Didelė rizika, kad IOR veiklos modelis – neįvardijant savo tikrųjų klientų – gali būti naudojamas kaip uždanga nuslėpti neteisėtoms operacijoms“, – prokurorai rašo dokumente, kurį cituoja dienraštis „Corriere della Sera“.

Jie taip pat kaltino Italijos bankus, priimdavusius iš IOR pervedamus pinigus, nesugebėjimu išsiaiškinti tų lėšų, kurios vėliau būdavo nukreipiamos į kitus bankus, kilmės. „IOR gali lengvai tapti keliamu nusikalstamos kilmės pinigų plovimui“, – pabrėžė tyrėjai.

Jie taip pat prieštaravo IOR pareiškimams, kad visų jų sąskaitų valdytojai yra religinės kongregacijos arba dvasininkai. „Taip pat esama privačių asmenų, kurie dėl savo ypatingų ryšių su Šventuoju Sostu gali deponuoti pinigus ir atidaryti sąskaitas“, – pažymėjo prokurorai.

Šio tyrimo centre atsidūrė 23 mln. eurų (79,4 mln. litų) pervedimas iš IOR į Italijos banką „Credito Artigiano“, atliktas 2010-ųjų rugsėjį. Vėliau trys milijonai eurų iš šios sumos buvo pervesti į banką „Banca del Fucino“, o kiti 20 mln. – į banko „JP Morgan“ padalinį Frankfurte. Tą pervedimą pasirašė tuometis IOR generalinis direktorius Paolo Cipriani ir jo pavaduotojas Massimo Tulli, kurie abu atsistatydino praeitą savaitę. Prokurorai ketina iškelti jiems kaltinimus.

Popiežius Pranciškus įkūrė specialų komitetą, tirsiantį Vatikano banko veiklą. Manoma, kad vykdant didelio masto Vatikano biurokratijos reformas, popiežius ketina atlikti šios į daugelį skandalų įsivėlusios institucijos pertvarkymą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min