Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius vėl kaltinamas dėl vaikų seksualinio išnaudojimo atvejų slėpimo (atnaujinta 10.22 val.)

Popiežius Benediktas XVI
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Popiežius Benediktas XVI trečiadienio vakarą atsidūrė naujų kaltinimų dėl dvasininkų pedofilijos centre, kai iš paviešintų Bažnyčios dokumentų paaiškėjo, jog dabartinis pontifikas nesiėmė priemonių prieš vieną JAV kunigą, įtariamą tvirkinusį iki 200 kurčių berniukų.

Tarp dienraščio „The New York Times“ gautų dokumentų – 1996 metų korespondencija tarp kaltinamo kunigo, kuris dirbo vienoje kurčiųjų vaikų mokykloje Viskonsino valstijoje, ir tuometinio kardinolo Josepho Ratzingerio.

J.Ratzingeris, kuris tuo metu buvo Vatikano tikėjimo doktrinos kongregacijos prefektas, buvo įspėtas apie kaltinimus prieš kunigą Lawrence'ą C.Murphy dviejuose laiškuose, kuriuos jam parašė Viskonsino arkivyskupas.

Tačiau J.Ratzingeris į tuos laiškus neatsakė, o slaptas bažnytinio tribunolo procesas, kurį nurodė pradėti vienas jo pavaduotojas, buvo sustabdytas, kai L.C.Murphy laišku kreipėsi į būsimąjį pontifiką, prašydamas nutraukti tą bylą, rašo „The New York Times“.

„Tiesiog noriu oriai savo kunigystėje nugyventi man likusį laiką, – atgailaujantis kunigas rašė J.Ratzingeriui. – Maloniai prašau jūsų pagalbos šiame reikale“.

Tarp paskelbtų dokumentų J.Ratzingerio atsakymo į tuos laiškus nėra, o L.C.Murphy mirė po dvejų metų, tebebūdamas kunigu, nurodė dienraštis.

L.C.Murphy toje mokykloje dirbo 1950–1974 metais. Nors šis kunigas buvo kaltinamas dėl daugelio vaikų seksualinio išnaudojimo atvejų, vėliau jis buvo perkeltas į kitą vyskupiją, kur vėl galėjo laisvai dirbti su vaikais, nurodė dienraštis.

Šiuos dokumentus, kuriuos Katalikų Bažnyčia ilgą laiką siekė išlaikyti paslaptyje, „The New York Times“ perdavė advokatai, atstovaujantys penkiems vyrams, pateikusiems keturis teisminius ieškinius Milvokio arkivyskupijai.

Pastaruoju metu Katalikų Bažnyčią sukrėtė skandalų virtinė dėl dvasininkų ir kitų Bažnyčios darbuotojų vykdyto seksualinio nepilnamečių išnaudojimo keliose kitose šalyse, tarp jų Airijoje, Austrijoje, Nyderlanduose ir Šveicarijoje.

Kai kurie iš tų skandalų yra artimai susiję su Benediktu XVI ir jo ankstesne veikla.

Vokietijos Miuncheno ir Freizingo arkivyskupija neseniai pripažino, kad 1980 metais tuometis arkivyskupas J.Ratzingeris leido apgyvendinti kunigų namuose vieną vaikų tvirkinimu įtariamą dvasininką, kol šis dalyvavo „terapijos“ programoje.

Praėjusį šeštadienį savo ganytojiškame laiške Šventasis Tėvas atsiprašė dėl vaikų seksualinio išnaudojimo atvejų Airijoje, tačiau nukentėjusieji tvirtino, kad pontifikas nepakankamai reagavo į šį skandalą.

Pasak „The New York Times“, Viskonsino bažnyčios dokumentai rodo, jog trys tos valstijos arkivyskupai buvo informuoti apie L.C.Murphy neleistinus santykius su vaikais, tačiau apie tuos incidentus niekada nebuvo pranešta teisėsaugai arba civilinėms institucijoms.

Vatikano atstovas spaudai Federico Lombardi sakė dienraščiui, kad tie atvejai yra „tragiški“, taip pat nurodė, kad L.C.Murphy išnaudojo „ypač pažeidžiamus“ vaikus.

Tačiau jis pabrėžė, kad Vatikanas apie tuos atvejus buvo informuotas per vėlai – 1996 metais – ir kad pareigūnai anksčiau tyrė tuos atvejus, tačiau pripažino nepakankamai pagrįstais.

Nukentėjusieji nuo katalikų kunigų sako, kad piktina ne vien dvasininkų piktnaudžiavimo mastas, bet ir aukštų Vatikano pareigūnų žiūrėjimas pro pirštus į tokius atvejus bei mėginimai juos nuslėpti.

Pasak jų, užuot nubaudę atsakingus kunigus ir pripažinę jų netinkamus veiksmus, aukšti Bažnyčios pareigūnai skundų dėl piktnaudžiavimo nelaikė rimtais ir dangstė nusikaltimus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min